Звільнені із російського полону українські моряки розповіли про долю 25 члена екіпажу Рекомендовані

П'ятниця, 13 вересня 2019 07:38 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Під час першої пресконференції звільнених українських військовополонених моряків, командир рейдового буксира "Яни Капу" Олег Мельничук розповів про собаку Джессі, яку моряки називають 25-м членом екіпажу, і яку росіяни захопили разом із українськими моряками.

За великим рахунком, судова собака Джессі з рейдового буксира "Яни Капу" була першим звільненим військовополоненим - так зазначив на прес-конференції командир буксира. Моряки називають Джессі 25-м членом екіпажу, вона була в суднових списках. Турбувалися про неї не менше, ніж про себе.

in009900dex1"Цікаво було, що коли співробітники, силовики Російської Федерації зібрались, наскільки я знаю, у мене, в каюті командира рейдового буксира "Яни Капу", собака була там, ховалась. Вони не знали, і поки вони сиділи, вона вкусила одного за штани. Вона мабуть зрозуміла хто є хто і почала діяти відповідно", — розповів  

За його словами, коли моряків захопили в полон, то російські силовики всерйоз цікавились у них, куди подівся 25-й член екіпажу.

"Потім мені сказали, що обміняли вже одного військовополоненого, я не зрозумів спочатку хто, мені показують, що віддали собаку. Я вже зрозумів, що все, наступною буде наша черга, що якщо собаку віддали, першого військовополоненого, 25-го члена екіпажу, зрозумів, що Україна за нас всіх бореться і що ми повернемося", — додав він.

Раніше адвокат Анастасія Саморукова розповіла, що після арешту українських моряків собаку забрали співробітники прикордонної служби ФСБ Росії в Керчі.

650x8671

Переговори про повернення собаки велися чотири місяці. Тільки через цей час вдалося переконати слідчого віддати собаку, яка в цілому знаходилася на території прикордонної служби вісім місяців.

У момент захоплення українських моряків Джессі було три місяці. 

Собаку Джессі, яка перебувала на буксирі "Яни Капу" під час захоплення українських кораблів ФСБ РФ в листопаді 2018 року, в кінці липня віддали родині українського моряка Сергія Чуліби в Херсонську область.