Українська діаспора дякує В’ятровичу за роботу на чолі Українського інституту національної пам’яті Рекомендовані

Неділя, 22 вересня 2019 06:18 Автор  Стожари Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Світовий конґрес українців (СКУ) висловлює подяку Володимиру В’ятровичу, який очолював Український інститут національної пам’яті протягом 2014-2019 років.

Про це повідомляється на сторінці СКУ у Facebook.

«Від себе особисто і від імені Світового Конґресу Українців хочу подякувати Володимиру Вятровичу за неоціненний вклад в очищення України від радянського минулого, від символів знущання та приниження українського народу. Завдяки зусиллям УІНП на чолі з Володимиром Вятровичем, Україна позбувається свого тягаря з минулого, а найголовніше – нарешті поширюється українська історія не викручена комуністичною ідеологією або російською пропагандою, встановлюється історична справедливість, український народ нарешті має можливість дізнатися про своє минуле.» - заявив Президент СКУ Павло Ґрод.

За 5 років роботи на посаді Голови УІНП було зроблено фундаментальну роботу з відбудови національно-культурної ідентичності українського народу, була проведена колосальна робота щодо української історичної достовірності та справедливості. Серед основних заслуг також:

— Очищення України від тоталітарної символіки;

— Розсекречення архівів КДБ;

— Відновлення справедливість щодо учасників визвольного руху - їх визнано борцями за незалежність;

— Початок реабілітації жертв репресій за оновленим законом;

— Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле;

— У 2015 році Український інститут національної пам’яті спільно з партнерами розробив 4 законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство.

Світовий Конґрес Українців активно співпрацює з Українським інститутом національної пам’яті, й у рамках тісної взаємодії було здійснено ряд значущих проектів.

Водночас Світовий Конґрес Українців сподівається, що Український інститут національної пам’яті продовжить свою роботу й надалі буде відстоювати українську національну пам’ять у світі.

Останнє редагування Понеділок, 23 вересня 2019 06:43