Відома фінська письменниця презентувала книгу про сучасну Україну та двох українок у Гельсінкі Рекомендовані

Понеділок, 23 вересня 2019 06:29 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Гельсінкі відбулась презентація роману фінської письменниці Софі Оксанен про Україну та історію двох українок.

Про це повідомляється на сторінці Посольства України в Фінляндії у Facebook.

1569058333 8611

«19 вересня в Гельсінкі відбулась найочікуваніша літературна та культурна подія року – презентація нового роману відомої у всьому світі фінської письменниці, лауреатки численних престижних міжнародних та національних літературних премій, громадської діячки та справжнього друга України Софі Оксанен. Цього року письменниця презентувала свою шосту книгу під назвою #Koirapuisto (The Dog Park), однією з головних тем якої є сучасна Україна та історія двох українок, що приїхали до Гельсінкі», - повідомляється у дописі.

Враховуючи українську тематику книги, подію було організовано в традиційному українському стилі, а сама письменниця була одягнена в автентичну сукню-вишиванку та крафтовий український вінок.

Презентація мала насичену культурну програму, яка не припиняла приємно дивувати культурний бомонд Фінляндії протягом усього вечора.

Так, програма заходу була розподілена на дві сесії, перша з якої розпочалась у фінському видавничому будинку “Отава” з подіумної дискусії, присвяченої творчості письменниці, її любові до України та сюжетним лініям книги.

Продовжили захід п’ятеро надзвичайно талановитих українських дівчат з Фольк-гурту "Марвінок" (м. Львів), піснеспіви яких зачарували слухачів з перших акордів. Гурт виступив за підтримки Міжнародного українського культурного центру.

70652910 1836445606500664 8872332836355440640 n1

Крім того, у рамках заходу за підтримки Посольства України в Фінляндії відбулось офіційне відкриття фотовиставки мультимедійного українського проекту Ukraїner - «Україна зсередини», яка присвячена унікальним куточкам України та дивовижним історіям людей. Виставку та проект Ukraїner представив присутнім фотограф і фоторедактор Олександр Хоменко. 

1569058350 297

«У фотовиставці зібрані найяскравіші моменти з мандрівок команди Ukraїner регіонами України: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують. Це ілюстрації справжньої, несподіваної, цікавої та автентичної України», - розповів присутнім Олександр.

Як повідомляється, представлена фотовиставка Ukraїner буде тривати в приміщенні видавничого будинку «Отава» до 11 жовтня 2019 р.

Друга сесія презентації роману Софі Оксанен для більш широкої фінської аудиторії відбулась в центральній книгарні Гельсінкі Suomalainen Kirjakauppa, де продовжила панувати українська атмосфера та піднесений настрій.

На початку другої сесії присутніх в книгарні привітала директор фінського видавництва “Like” Пайві Пааппанен. Вона зауважила, що “The Dog Park” привносить Україну прямо в сердце фінської та світової літератури”.

“The Dog Park” також привносить до фінської літератури нову географічну локацію, а саме Україну. Після прочитання роману читач знатиме про культуру та сучасну історію Україну набагато більше, ніж раніше. “The Dog Park” привносить Україну прямо в сердце фінської та світової літератури” – представила присутнім книгу Пайві Пааппанен.

У рамках цієї частини заходу також відбулась друга подіумна дискусія Софі Оксанен зі старшим дослідником Фінського інституту міжнародних відносин Чарлі Салоніус-Пастернаком, в ході якої спікери обговорили актуальний стан українсько-фінських відносин, триваючу збройну агресію Росії проти України та висловили підтримку Україні у її боротьбі за свободу та незалежність.

В урочисті обстановці жіночий гурт “Марвінок” ще раз виступив перед фінською аудиторією з неймовірним концертом та подарував Софі спеціально спечений і привезений з України коровай.

Протягом всього презентаційного вечора письменниці лунала виключно українська сучасна музика, а гостей пригощали традиційними стравами української кухні.

Завершилося дійство автограф-сесією письменниці та неформальним спілкуванням гостей за келихом українського шампанського.

Загалом участь у презентації книги Софі Оксанен взяли понад 300 запрошених гостей, серед яких відомі письменники, поети, артисти, культурні, політичні та громадські діячі, блогери, журналісти, а також представники Посольства та української громади в Фінляндії.

Наступний захід з презентації нового роману Софі відбудеться в м. Тампере.