Подробиці зустрічі Володимира Зеленського з представниками української діаспори у Нью-Йорку Рекомендовані

Вівторок, 24 вересня 2019 07:14 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Володимир Зеленський прибув до Нью-Йорка для участі у сегменті високих зустрічей на рівні глав держав та урядів 74-ї сесії Генасамблеї ООН

Увечері у понеділок, 23 вересня, Володимир Зеленський провів свою першу зустріч - завітав до Українського інституту Америки, де поспілкувався з представниками української діаспори.

Президент висловив вдячність українцям діаспори за значну підтримку України.

"Ви – наші найкращі дипломати, ви дійсно наші лобісти. Ви захищаєте наш суверенітет, територіальну цілісність тут, в США, і в усьому світі. Ми вам дуже вдячні", – підкреслив Зеленський.

Разом з тим, Зеленський пообіцяв, що "етнічні українці з окремих країн матимуть можливість отримати українське громадянство і зберегти, у випадку американських українців, американське".

10081 1140x6411"Президент був дуже відкритий із нами. Він людина, яка має страшний тягар на своїх плечах у нинішній ситуації. Але він відверто пояснив нам деякі свої плани, зокрема щодо Донбасу, Криму... Він нас запевнив, що його шлях полягає у подальшому захисті української ідентичності, української територіальної цілісності, поверненні усіх наших територій, вигнанні ворога, який окупував Україну", – розповів президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей, повідомляє "Укрінформ".

Президент УККА повідомив, що громада із задоволенням відзначила той факт, що Володимир Зеленський приїхав на зустріч із діаспорою відразу з літака.

"Він нас запевнив, що його шлях полягає у подальшому захисті української ідентичності, української територіальної цілісності, поверненні всіх наших територій, вигнанні ворога, який окупував Україну", - підкреслив Футей.

За його словами, Володимир Зеленський також розповів про своє бачення ролі українців у США, зокрема, у спілкуванні з американською владою стосовно подальшого розвитку України.

"Звісно, кожен хотів би чути більше. Але треба розуміти, що йдуть переговори. Страшні переговори. З нашими союзниками - з Америкою, Канадою, Францією, Німеччиною. І навіть якби Президент хотів сказати всі деталі, зараз цього не можна робити", - пояснив він.

Очільник УККА зазначив, що українці США щиро бажають Президентові вдалих зустрічей у Нью-Йорку. Він також розповів, що громада поділяє занепокоєння з приводу скандалу у внутрішній політиці США, пов’язаного з Україною.

За словами Футея, Зеленський пояснив, що очікує від зустрічі з президентом США насамперед відкритості."Президент чітко сказав, що він хоче почути від Трампа - який його план щодо України", - розповів Футей.

За словами президента УККА, у такий "неприємний час", коли Україна опинилася в епіцентрі політичного протистояння двох американських партій, "головне, щоб ми тримали лінію, щоб надалі й республіканці, і демократи підтримували Україну, - так, як це завжди відбувалося досі".

Нагадаємо, напередодні Зеленський прибув з робочим візитом до США для участі в 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

23 вересня у Нью-Йорку саміт ООН з питань зміни клімату розпочався з виступу генсека ООН Антоніу Гутерриша, юної екоактивістки Грети Тунберг і Папи Римського Франциска.

Саміт відвідав президент США Дональд Трамп і віце-президент Майк Пенс. У цілому на саміт ООН з питань зміни клімату в Нью-Йорк прибули лідери близько 60 країн світу.