Українка балотується до польського Сейму Рекомендовані

Середа, 25 вересня 2019 07:29 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Мирослава Керик: „Усі ми – це Польща. Польська політика ще цього не усвідомила”

Уродженка Львівщини Мирослава Керик, голова фонду «Наш вибір», і мігрантка з України, висувається до Сейму з 38-го місця в списку «Громадянської коаліції», котра об’єднала «Громадянську платформу», «Сучасну», «Зелених», «Польську ініціативу». Вона не вступила в жодну партію – її запросили в список разом із групою інших громадських діячів, інформує газета для українців у Польщі «Наше слово».

Вибори в Сеймі Польщі відбудуться 13 жовтня. Обиратимуть 460 депутатів.

Згідно з опитуванням громадської думки CBOS, правлячу партію «Закон і справедливість» (ЗіС) підтримує 46% поляків, «Громадянську коаліцію» (ГК) – 23%, «Польську селянську партію – Кукізʼ15» (ПСП-Кукізʼ15) – 8%, «Лівицю» – 5%. Решта партій не долають бар’єру в 5%. Явка на виборах склала би 72%.

Із 2015 року в Сеймі Польщі однопартійна більшість ЗіС – 240 мандатів. Президент Польщі Анджей Дуда теж був висуванцем цієї політичної сили.

Мирослава Керик народилася біля Жовкви. 17 років живе в Варшаві. Вчилася на докторських студіях в Польській академії наук. Була одним із творців та очолює фонд «Наш вибір», редагує однойменний місячний журнал. Вона стала одним із ініціаторів відкриття «Українського дому» в Варшаві. Одружена. Виховує доньку.