Пристайко обговорив із главою МЗС Данії загрози «Північного потоку-2» Рекомендовані

П'ятниця, 27 вересня 2019 08:21 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко обговорив із головою МЗС Данії Йеппе Кофодом будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

"26 вересня 2019 року на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся із міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом", - йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі відбувся обмін думками стосовно будівництва газопроводу «Північний потік-2».

"Констатовано спільну позицію щодо суттєвої загрози цього проєкту для європейської безпеки й навколишнього середовища", - додали в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляється, глава данського зовнішньополітичного відомства підтвердив незмінність позиції нового уряду Данії щодо підтримки євроінтеграційного курсу та здійснення реформ в Україні.

Сторони також обговорили кроки, що нині вживаються, з метою відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

Нагадаємо, проєкт російського газового монополіста «Газпрому» «Північний потік-2» має доставляти газ із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Данія – єдина країна, яка не схвалила прокладання газопроводу у своїх водах.

Німеччина, компанії з якої беруть фінансову участь у проєкті постачання газу до Європи з Росії в обхід транзитних можливостей України, підтримує його і на державному рівні, називаючи «суто комерційним», хоча Берлін заявляє про необхідність зберегти транзит російського газу і через Україну.

Україна, як і низка країн Євросоюзу, переважно східноєвропейських, балтійських і скандинавських, а також США виступають проти цього проєкту. Вони наголошують, що проєкт суто політичний, бо збільшує залежність Європи від російського газу, і економічно не обґрунтований. Таку позицію підтримує і Європейська комісія.