Українська діаспора Канади закликала Зеленського роз’яснити “формулу Штайнмайєра” Рекомендовані

Четвер, 03 жовтня 2019 06:53 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В українській діаспорі Канади стурбовані згодою президента Зеленського на "формулу Штайнмайєра".

Діаспора Канади просить президента Володимира Зеленського запевнити світ у тому, що незалежність і територіальна цілісність України не підлягають обговоренню. Про це в середу, 2 жовтня, заявила президент Конгресу українців Канади Олександра Хічій, повідомляє Укрінформ.

"Багато жителів України та українців за кордоном дуже стурбовані згодою президента Зеленського на російські умови проведення зустрічі в нормандському форматі. Президенту варто чітко заявити, що незалежність і територіальна цілісність України не обговорюються", - сказала Хічій.

Вона закликала президента Володимира Зеленського упевнитися в тому, що вибори в тимчасово окупованих районах Луганської та Донецької областей не будуть проводитися, поки їх не покинуть російські війська і підтримувані з Москви заколотники, а також поки не буде відновлений контроль України за кордоном з РФ.

Діаспора закликала президента зберегти курс на євроатлантичну інтеграцію і наполягати на продовженні санкцій проти Росії, поки РФ не поверне Крим і не звільнить Донбас.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмаєра". За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання "формули Штайнмаєра". Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

Останнє редагування Четвер, 03 жовтня 2019 06:58