Представники української діаспори не пройшли на виборах до польського Сейму Рекомендовані

Вівторок, 15 жовтня 2019 10:53 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Представники української діаспори не пройшли на виборах до польського Сейму Представники української діаспори не пройшли на виборах до польського Сейму Міністерство закордонних справ України

У неділю, 13 жовтня у Польщі відбулися вибори до Сейму. Представники української діаспори не змогли потрапити в парламент Польщі.

Про це повідомляє «Наше слово».

У недільних виборах до Сейму без несподіванок перемогу здобула партія «Право і справедливість», яка далі самостійно правитиме країною. Представникам українців Польщі не вдалося увійти до парламенту, натомість до нього увійде кільканадцять радикальних націоналістів. Націоналісти проходять також зі списку правлячої партії, у той час як сила її «проукраїнського» крила зменшується.

Так, до парламенту не потрапив Мирон Сич, який балотувався від партії «Громадянська коаліція» і отримав 4353 голоси, а для того, щоб стати депутатом, потрібно було як мінімум 6000 голосів.

Інші українські кандидати зі списку цієї партії, Мирослава Керик і Ксенія Довгань-Доманська, здобули прихильність приблизно по півтисячі виборців.

Досить низький результат показали натуралізовані уродженці України в списках «лівих», Олеся Івченко і Максим Капланський, вони ледве досягають трьох сотень виборців.

Серед друзів української меншини за списками «Громадянської коаліції» в Сейм пройшли Адам Шлапка, Томаш Семоняк, Яцек Протас, Павло Коваль і Міхал Щерба.

Повідомляється, що у новому складі Сейму буде і чимало критиків України. Так, до парламенту потрапив представник «православного» меншини Євген Чіквін з Підляшшя. Видання «Przegląd Prawosławny», редактором якого він є, активно критикує незалежність Православної церкви України.

За списками націоналістів пройшов Роберт Вінницький, який, за прогнозом газети, з трибуни Сейму продовжить критикувати українців і Україну.

За списком правлячої партії в Сейм потрапив Томаш Жімковській. Раніше він з парламентської трибуни заявляв, що під час церковної процесії в Перемишлі «бандерівці» напали на «польського громадянина».