Канадські лікарі-волонтери провели навчання з реабілітації для допомоги українським військовим Рекомендовані

Субота, 19 жовтня 2019 01:49 Автор  Стожари Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Канадські волонтери з благодійного проєкту ”Ангели-хоронителі України” ділилися досвідом з реабілітації пацієнтів у Рівненському обласному шпиталі.

 

Про це Порталу української діаспори "Стожари" повідомили активісти з громадської ініціативи "Вимкни Російське".

Як повідомляється, навчання для медиків та студентів медичних закладів впродовж трьох днів проводили шість канадських спеціалістів – волонтерів. Кожен з них взяв відпустку за власний рахунок, щоб приїхати та допомогти нашим бійцям. Приємно, що майже всі вони – представники української діаспори Канади, лише одна лікарка з Індії.

ma5431212il1

Сам проєкт реалізовується завдяки організації LUCW League of Ukrainian Canadian Women / Ліґа Українок Канади (ЛУоК). У Рівному були присутні координаторки проєкту – Oksana Kuzyshyn – Голова ЛУоК, яка 27 років відслужила у Збройних Силах Канади та Lesia Spolsky – представник Крайової управи Ліги Українок Канади. Ідея створення проєкту з’явилася відразу після Революції Гідності. Спочатку, щоб допомогти постраждалим майданівцям, а з початком російської військової агресії – бійцям.

mailу2311Війна вносить зміни у все, і донедавна в Україні взагалі не було загального реабілітаційного підходу, його ввела лише у травні команда Уляна Супрун. Тому «Ангели-хоронителі України» вирішили зосередитись саме на навчанні та передаванні досвіду загальної реабілітації, яка включає фізіологічну та психологічну допомогу. Зокрема, темою теперішньої місії є мультидисциплінарна реабілітаційна команда – коли співпрацюють різні лікарі. Зокрема, в команді є реабілітолог, психолог, медсестра, ерготерапевт, фізіотерапевт та логопед.

Рівне – перше місто, в якому відбувається така навчально-тренувальна місія. Якщо захід відбудеться успішно, і буде потреба, – місія продовжиться і в інших місцях.

Нагадаємо, Канада – одна з перших країн, яка почала підтримувати Україну під час російської агресії та дуже жорстко засудила дії РФ на міжнародній арені. Керівництво Канади відразу почало називати агресію Росії військовим вторгненням. Також велику роль у допомозі Україні відіграє дуже активна та патріотична українська громада Канади.