Олегу Сенцову у Польщі вручили нагороду за "Мужність і незламність" Рекомендовані

Середа, 23 жовтня 2019 08:11 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Український режисер і колишній політв'язень Олег Сенцов отримав у Варшаві спеціальну нагороду Польської кіноакадемії — орла за "Мужність і незламність".

Нагороду вручив президент кіноакадемії Даріуш Яблонський, про це йдеться на сайті премії.

"Неможливе стало можливим! Олег Сенцов вільний! Визволення українського режисера також є успіхом міжнародної солідарності режисерів, зокрема польських", - зазначив Яблонський.

Сенцов подякував полякам за підтримку й за те, що пам'ятали його.

Нагадаємо, з моменту арешту Олега Сенцова Польська кіноакадемія докладала зусиль для його звільнення, зокрема – залучила до цієї справи парламент Польщі, президента Європейського Союзу Дональд Туск та колишнього польського президента Леха Валенса, який висунув українського режисера на Нобелівську премію миру. Польська кіноакадемія також ініціювала щорічну акцію солідарності під час церемонії нагородження кінопремій «Польські орли».  

Як раніше повідомлялося, з 2014 по 2019 рік режисер Олег Сенцов був політв'язнем та утримувався в Росії. Спецслужби РФ затримали українського режисера в анексованому Криму у травні 2014 року. Його звинуватили в начебто підготовці терактів. У серпні 2015-го російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня він написав відкритого листа про припинення голодування з наступного дня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.

7 вересня 2019-го між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.

Після повернення на Батьківщину режисер отримав Шевченківську премію, присуджену йому в 2016 році. Також він планує відвідати Європарламент для отримання премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, лауреатом якої став у 2018 році.