В рамках Днів Українського Кіно у Литві відбувся показ фільму «Міф» Рекомендовані

П'ятниця, 25 жовтня 2019 08:33 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Гості Днів Українського Кіно у Литві мали нагоду переглянути  документальну стрічку про життя та трагічну загибель всесвітньовідомого оперного співака, кавалера орденів «За мужність» І ст. та «Золота Зірка», героя України Василя Сліпака. Фільм «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія презентував І.Ясній.

Про це повідомляє Посольство України в Литовській Республіці.

Стрічка оповідає про яскравий життєвий шлях талановитого співака та справжнього патріота України. Маючи унікальний голос контртенор, що з віком трансформувався у бас-баритон, зробивши успішну кар’єру соліста Паризької національної опери, проживаючи яскраве та насичене життя у Франції, Василь Сліпак залишив все та поїхав на схід України звичайним солдатом-кулеметником боронити нашу державу від російської агресії, де й загинув у бою 29 червня 2016 р. у віці 41 року. Фільм називається «Міф», оскільки таким був позивний Василя на фронті, який він обрав на честь своєї улюбленої ролі, ролі Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст».

Фільм демонструвався та отримував нагороди на численних фестивалях в Україні та за кордоном. «Міф» було визнано найкращою документальною стрічкою на фестивалі Figueira Film Art у Португалії, на III Канівському міжнародному кінофестивалі імені Юрія Іллєнка, ІІІ кінофестивалі «Ukraїna!» у Варшаві тощо. У широкий український прокат фільм вийшов 8 лютого 2018 року.

Серед численних глядачів були Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський разом з дружиною Роксоланою, Перший Голова Парламенту незалежної Литви професор Вітаутас Ландсбергіс, Голова української громади м. Вільнюса Наталя Шертвітєнє.

IMG 28581

Нагадуємо, що Дні Українського Кіно у Литві тривають до 26 жовтня (у Вільнюсі – до 24 жовтня включно). Вхід на всі сеанси безкоштовний.