Члени Меджлісу обговорили ситуацію в Криму з політиками Нідерландів

Понеділок, 28 жовтня 2019 07:42 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У київському офісі Меджлісу кримськотатарського народу 27 жовтня відбулася зустріч лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу Рефата Чубаров і членів Меджлісу з депутатами та активом політичної партії Нідерландів D-66. Партія представлена ​​в парламенті країни (19 депутатів з 150) і входить до коаліції.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала член Меджлісу кримськотатарського народу Гайана Юксель.

"Гостей цікавили питання, пов'язані з Кримом, бесіда була дуже конкретною і змістовною. Зокрема, обговорювалася загальна ситуація в Криму, можлива стратегія і кроки для повернення Криму, перспектива/прогноз стану кримськотатарського народу в майбутньому, питання кримськотатарської діаспори в світі, взаємодії і лобі кримської проблеми в європейських та інших міжнародних організаціях", – зазначила Юксель.

За її словами, також обговорили проблему ухвалення, а потім невиконання інститутами ЄС рішень, спрямованих на підтримку України і рішень, пов'язаних з правами корінного народу Криму – кримських татар.

"Європа дуже різна, і у неї теж різні політичні сили", – цитує член Меджлісу нідерландських гостей.

"Порушили і питання голосування нідерландської делегації цього року за повернення Росії в ПАРЄ, що відбувалося на тлі ще незакритого розслідування причин і наслідків катастрофи літака рейсу МН-17 в 2014 році. Гості запевнили, що представники саме їх політичної партії повністю підтримують збереження територіальної цілісності України і виступають за дотримання прав людини", – заявила Гайана Юксель.

Нагадаємо, в 2016 році Росія заборонила Меджліс в окупованому Криму.

У той же час Европа також зреагувала на дії Росії. Freedom House назвала дії росіян щодо представників Меджлісу репресіями, в Раді Європи вимагали від Росії скасувати заборону Меджлісу, Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію відновити роботу Меджлісу в окупованому Криму. Пізніше, в 2018 році, суд ООН нагадав Росії про проблему Меджлісу.

У вересні Моніторингова місія ООН з прав людини звернулася до Москви з вимогою скасувати заборону Меджлісу.