Міністр внутрішніх справ України обговорив з послом Італії справу Марківа Рекомендовані

Середа, 30 жовтня 2019 07:11 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Під час інвестиційного форуму в Маріуполі міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів перемовини з послом Італії Давиде Ла Чечилія, щодо розслідуванням загибелі італійського журналіста Андреа Роккелі.

Про це повідомляє пресслужба МВС України.

Як повідомляється, Арсен Аваков зазначив, що Україна докладе всіх зусиль, щоб надати реальні обставини загибелі італійця. А посол Давіде Ла Чечіліа пообіцяв Арсену Авакову налагодити комунікацію з урядом Італії у справі Віталія Марківа.

По «гарячим слідам» проводити слідство завадили активні бойові дії у Слов’янську. Ще 15 жовтня 2019 року матеріали справи передали українській поліції. «Наразі слідчий у справі гвардійця вже звернувся в прокуратуру Італії з пропозицією надати їм статус спостерігача в цьому розслідуванні у рамках міжнародного правового поля», - сказав Аваков.

Крім того повідомляється, що до МВС звернулася група італійських журналістів, які планують зняти документальний фільм у справі Віталія Марківа. Відомство готове надати всебічну допомогу.

Нагадаємо, Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим звинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій сил АТО із бойовиками-сепаратистами Гіркіна у місті Слов’янськ Донецької області. За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні застереження посольства Італії не їхати у зону бойових дій.