«Українці Москви» відвідали парафію української церкви

Четвер, 07 листопада 2019 16:20 Автор  Стожари Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З нагоди свята Казанської ікони Божої Матері «Українці Москви» відвідали Богородську єпархію Української православної церкви (Православної церкви України – УПЦ ПЦУ). Під час духовної літургії заслужений артист України Руслан Кадіров співав з церковним хором.

Відбулась бесіда членів української організації з прихожанами, в якій обговорювались питання діяльності релігійних конфесій, українських громадських організацій, зв’язків з Україною. Знову постало питання про вкрай незадовільну діяльність Культурного центру України у Москві, про очікувані кардинальні зміни його роботи. Активно обговорювалась ініціатива Президента України стосовно надання українського громадянства закордонним українцям, вдосконалення законодавства щодо закордонних українців. Принцип відчуження від українського громадянства української діаспори Росії викликав багато критики. Він не сприймається українцями Росії і повинен застосовуватися диференційовано.

Цікавою була теза митрополита Адріана про становище Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) в Росії. Чому в Росії немає жодного парафії цієї церкви, коли в Україні нібито до 12000 таких парафій? У Москві немає жодної української церкви з українською мовою богослужіння. Предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій не має свого подвір’я у Москві на відміну від інших православних церков. У свій час у Москві було таке подвіря, були т. зв. «мазепині палати». Яка тут може бути відповідь, крім очевидної? УПЦ МП ніяка не самостійна церква, а гілка Російської православної церкви. Тож Онуфрій приїздить і ночує у Кирила.

На прохання парафіян Р. Кадіров виконав кілька пісень: «Был у Христа-младенца сад» П. І. Чайковського, «Я помню чудное мгновенье», «Думи мої, думи мої».

duetKadirovaottsyaSergiya 688x10241

Виступив дует у складі Р. Кадірова і отця Сергія.

Dumymoyi 900x10241

Всі учасники зійшлися на тому, щоб такі зустрічі відбувалися частіше.

Світлини: Дует Р. Кадірова і отця Сергія. Думи мої.

Обєднана прес-служба українських організацій Росії

Москва, Ногінськ

 

Від редакції:

Нагадаємо, в Росії діє лише один єдиний храм Православної Церкви України, і той, Московський обласний суд вирішив знести.

Розташований він у Ногінську, а править там отець Андріан. Фактично це невеличка церква у приватному секторі Ногінська.

У 2016 році суд виніс рішення: храм знести, бо начебто заважає він спокою місцевого населення.

"Наш храм не чіпають з тієї причини, що в Україні Росія має 12 000 храмів, соборів, монастирів і три лаври, особливо Почаївську та Києво-Печерську. Тому, я думаю, вони не зачіпають якогось храму в Ногінську, щоб потім не втратити дуже багато в Україні", – говорив раніше в інтервю священнослужитель Андріан.

Цікаво й те, що історія конфлікту Богородської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України – УПЦ ПЦУ) з РПЦ тягнеться з кінця 80-х років минулого століття. У 1989 році митрополита Адріана (Валентина Єгоровича Старину) направили з України до Московської області відновлювати зруйнований у 30-х роках за часів СРСР Богоявленський храм. Настоятель перетворив напівзруйновану будівлю колишнього хімічного підприємства на красивий собор. Поруч відкрив ліцей, музичну школу, благодійні їдальні.

img 9083 21

Згодом, у середині 90-х, було зареєстровано Богородську єпархію і чотири парафії УПЦ КП. Після відновлення храму влада РФ у 1997 році усунула митрополита Адріана від керівництва, а сам храм за допомогою суду та бійців ОМОН відібрали в УПЦ КП на користь РПЦ. Однак владика Адріан продовжував службу у старенькому приміщенні Свято-Троїцького храму. Коли йому взагалі заборонили служити, отець Андріан, який родом з України, і вирішив перейти в Київський Патріархат. Разом з ним одностайно перейшла і громада. Хоча собор, який вони самі будували, влада їм не віддала. У 2014 році завдяки пожертвам було куплено дві земельні ділянки площею 17 соток. На одній з них громада почала будувати новий храм. Проте у 2015 році адміністрація Ногінського району Московської області відправила до суду позов про визнання споруди Свято-Троїцького храму самовільною будовою.