У Ризі відбувся концерт ансамблю ""Українські візерунки"

П'ятниця, 06 грудня 2013 07:27 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

5 грудня ансамбль « Украiнськi візерунки» з Дрогобича, мальовничого міста Львівської області, що славиться старовинними дерев'яними храмами, дав в Ризі дивовижний концерт.

Музиканти приїхали до Риги на запрошення Об'єднання українських товариств Латвії. А ще Дрогобич - місто -побратим латвійського Смилтене, і міста по кілька разів на рік обмінюються делегаціями.

Дві бандури, баян, най ( народний духовий інструмент ) і чудернацькі жіночі голоси бандуристок творили на сцені чудеса. І не дивно , адже у Дрогобичі чимало музичних навчальних закладів , а учасники колективу - викладачі Дрогобицького музичного училища ім. В. Барвінського. Всі четверо закінчували Львівську консерваторію, а коли зайнялися викладанням, відчули, що цього їм явно мало, хочеться власної творчості.

Так і з'явився ансамбль, учасники якого - дві сімейні пари, Василь і Наталя Гамар, Юрій та Наталія Чумаки. Дві Наталії грають на бандурі і співають, Василь грає на баяні і нає, а Юрій - на баяні. Є ще у них скрипаль і контрабасист - всього шість чоловік, але привезти стільки народу в Ригу було непросто. Адже це не державна, а творча поїздка, по лінії «народної дипломатії».

Керівник ансамблю, заслужений діяч естрадного мистецтва України Василь Гамар, навчався за спеціальністю « баян », але під час навчання йому дуже сподобалися народні духові інструменти, такі як най ( « флейта Пана » ) , сопілка, зуйка, ребро - ось він і отримав другу спеціальність. І тепер не так часто бере в руки баян - йому більше до душі звук старовинних дерев'яних дудочек свого народу, що додають виконанню неповторний колорит. А бандуристи під час навчання опановують і спеціальністю « вокал» - вони йдуть паралельно у Львівській консерваторії, тому наші гості та співали як солов'ї.

Інформація: ВЕСТИ