Україна і ЄС обговорили вдосконалення угоди про асоціацію Рекомендовані

Середа, 20 листопада 2019 08:56 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Брюселі, під час засідання Комітету асоціації Україна-ЄС сторони провели "вступну" розмову щодо вдосконалення тексту угоди про Асоціацію.

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами заступника міністра розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства, торгового представника України Тараса Качки, розмова стосувалася тексту угоди.

"Ми вважаємо, що будь-яке оновлення або перегляд - це розвиток Угоди в тих рамках та за принципами, які є зараз. Ми вважаємо, і Європейський союз це підтримує, що мова може йти про еволюцію, а не про якусь докорінну зміну Угоди. В Угоді закладено багато гарних речей, які потрібно просто реалізовувати", - сказав Качка.

Він зауважив, що Україну в роботі над оновленням Угоди про асоціацію з ЄС цікавлять три головні тематичні блоки.

Перший блок стосується перегляду тарифів, тому що вони основані на переговорах з ЄС, що відбулися у 2006-2007 роках. Другий - стосується оновлення положень про нетарифні бар’єри, так званого "промислового безвізу".

Третій чинник - це розвиток самої угоди, її адаптація до зміни в регуляторних правилах, що відбулися в Євросоюзі. За 10 років, що минули з моменту переговорів, не лише оновилися нормативно-правові акти ЄС, але у деяких сферах докорінно помінялися регуляторні норми.