У польському Білостоці відкрили виставку "Совєтський Голодомор – геноцид в Україні. Нас вбивали, бо ми – українці" Рекомендовані

П'ятниця, 22 листопада 2019 06:56 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Виставка «Совєтський Голодомор – геноцид в Україні. Нас вбивали, бо ми – українці» привезена до польського Білостоку з Києва, на запрошення Музею пам’яті Сибіру. Виставка розповідає про штучний голод, до якого влада СРСР довела у 1930-х роках.

У Польщі виставку показано вперше, повідомляє Polskie Radiо.

"У виставково-конференційному центрі Білостоцької архієпархії можна побачити фотографії та документи, присвячені історії Голодомору в Україні. Виставку під заголовком «Совєтський Голодомор – геноцид в Україні. Нас вбивали, бо ми – українці» привезено до Білостоку з Києва, на запрошення Музею пам’яті Сибіру. Виставка розповідає про штучний голод, до якого влада СРСР довела у 1930-х роках. За підрахунками істориків, жертвами Голодомору могли стати 7 мільйонів українців, переважно жителі села, – сказала доктор Юлія Коцур з Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» в Києві", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у Польщі виставку показано вперше. Це результат співпраці музеїв з Білостоку та столиці України, – повідомив директор Музею пам’яті Сибіру, професор Войцєх Слєшинський: «Ми починаємо вже практичну співпрацю з Україною, а точніше – з музеєм Голодомору в Києві (Національним музеем «Меморіал жертв Голодомору»). Відкриваємо виставку, що розповідає про цей період, який був одним із найскладніших в історії України 20-го століття. Варто про це нагадувати, адже трагедії, яка сталася в 30-ті роки в Східній Україні, ми зазнаємо в дещо іншому вимірі після 17 вересня 1939 року вже на наших східних землях».

Найближчої суботи, 23 листопада, в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв голодоморів. Щороку у четверту суботу листопада українці в цілому світі проводять також акцію «Запали свічку», присвячену пам’яті мільйонів жертв голодної смерті.