Українська держава оскаржує вирок італійського суду для Віталія Марківа Рекомендовані

П'ятниця, 22 листопада 2019 07:57 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українська держава оскаржує вирок суду італійського міста Павія, яким військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа було визнано винним у вбивстві італійського журналіста Андреа Рокеллі та засуджено до 24 років ув’язнення.

Про це повідомлила у четвер, 21 листопада, пресслужба офісу президента України.

“20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення Суду міста Павія від 12 липня 2019 року, яким військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа було визнано винним у вбивстві італійського журналіста Андреа Рокеллі та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 24 роки”, – йдеться у повідомленні.

Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікується навесні 2020 року.

В офісі президента наголосили на несправедливості вироку італійського суду українцеві.

“Україна глибоко розчарована вироком суду міста Павія, який вражає несправедливістю та порушенням основних правових принципів, за якими засуджений Віталій Марків. Крім того, Україна вважає, що прийняття до розгляду цивільного позову проти України у національному суді Італійської Республіки порушує принципи міжнародного права, зокрема юрисдикційний імунітет держави, який ґрунтується на суверенітеті та рівності держав. Держава Україна висловлює готовність застосувати всі правові засоби задля забезпечення справедливості для Віталія Марківа та сподівається, що Італійська Республіка залишатиметься непохитною у дотриманні верховенства права”, – заявили в офісі президента України.

Як раніше повідомляв Портал української діаспори "Стожари", у Слов'янську розпочалися зйомки фільму про Віталія Марківа та обставини загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі.

Гора Карачун. У травні 2014 її щодня бомбардували до 10 разів. І сліди від цих обстрілів помітні досі. Місце, де загинув Роккеллі - це залізничний переїзд із вагонами. Їх російські окупанти використовували як прикриття, обстрілюючи українські позиції. Одне із найбільш гарячих місць на лінії фронту. Постійний характер обстрілів підтверджують мешканці сусідніх будинків і співробітники фабрики кераміки, що розташовується неподалік. Та італійські слідчі так і не відвідали місце подій.

Тут добре розумієш, яку високу ціну заплатили тисячі захисників Збройні Сили України та Національної гвардії України в боротьбі з окупантами. На цьому фоні, тези російської пропаганди про "так звані українські добровольчі батальйони" з уст італійського правосуддя виглядають особливо цинічними. Адже українського бійця звинувачують у захисті власної країни.Українці Італії, друзі та рідні Марківа закликають кожного українця - "розказати світу правду про "справу Марківа". Бо вирок Віталію Марківу - це вирок всій Україні та кожному з нас".