Представники української громади Латвії зустрілись з народним депутатом України Святославом Юрашем Рекомендовані

Неділя, 01 грудня 2019 07:48 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 листопада 2019 року у Посольстві України в Латвії відбулась зустріч народного депутата України, голови підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Святослава Юраша із представниками української громади Латвії, зокрема з членами Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці, українськими студентами, які навчаються в Латвійському університеті.

Про це повідомляє Посольство України в Латвійській Республіці.

IMG 20191128 2114531На зустрічі також була присутня голова Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ) Ірина Дукулє та представники організацій, які входять до ОУТЛ (Іван Наливайко, Богдан Тимків).

Святослав Юраш поінформував присутніх про діяльність Верховної Ради України у сфері розвитку співпраці із закордонним українством, діяльність українських громад за кордоном. Святослав Юраш наголосив, що попри різність у підходах щодо своєї діяльності, українські громади за кордоном єднаються навколо питання підтримки територіальної цілісності України та засудження російської збройної агресії та закликав українську громаду Латвії також керуватись цим основоположним принципом.

Під час свого виступу Посол України Олександр Міщенко поінформував про стан співпраці Посольства з українськими товариствами Латвії. Олександр Міщенко подякував членам Координаційної ради за принципову позицію у контексті відстоювання інтересів України у боротьбі за її територіальну цілісність.

Зустріч продовжилась дискусією, у ході якої були обговорені питання подальшої взаємодії українських громад Латвії, розвитку внутрішньополітичної ситуації в Україні, трудової міграції тощо.

Учасники зустрічі засудили ганебну поведінку Леоніда Мухіна – ще донедавна члена ОУТЛ – за нелегальне відвідання Криму із порушенням законодавства України та проведення там діяльності, яка протирічить національним інтересами України.

Учасники зустрічі негативно відзначили діяльність ОУТЛ на чолі з Іриною Дукулє, зокрема у тому, що, ховаючись за гаслами, мовляв культура поза політикою, ОУТЛ, фактично, сприяє країні-агресору у нейтралізації української діаспори за кордоном та зусиль міжнародної спільноти щодо тиску на РФ з метою примусити режим Путіна до відновлення територіальної цілісності України та поваги до суверенітету України.