В Україні зареєстровано перший продукт із українським географічним зазначенням: Сир "Гуцульська овеча бриндзя"

Понеділок, 09 грудня 2019 13:49 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністерство розвитку економки, торгівлі та сільського господарства України зареєструвало перший продукт із українським географічним зазначенням, ним стала гуцульська овеча бриндзя (бринза, - ред.).

Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України.

"11 листопада Міністерством розвитку економки, торгівлі та сільського господарства України видано свідоцтво про реєстрацію права про використання зареєстрованого зазначення походження товару – сир «Гуцульська овеча бриндзя». Свідоцтво видане відповідно до Закону України «Про охорону прав на зазначення походження товарів»", - йдеться у повідомленні.
 
Як зазначається, "Гуцульська овеча бриндзя" - це перше українське географічне зазначення, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації і має право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію географічного зазначення було подано громадською спілкою "Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів" до Мінекономіки 19 грудня 2018 року.
Повідомляється, що реєстрація продукту стала результатом спільної роботи фахівців Мінагрополітики, Мінекономіки та проекту технічної підтримки ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» в рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.
3180385280 n11