У Берліні відкрили пам’ятну дошку на згадку про перше дипломатичне представництво України Рекомендовані

Понеділок, 23 грудня 2019 06:56 Автор  Стожари Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Завдяки зусиллям українських дипломатів у тісній співпраці з німецькими істориками та автором витвору Олексієм Золотарьовим на карті Берліна з’явилась нова пам’ятка українсько-німецької історії

Про це йдеться у повідомленні Посольства України у ФРН.

79988089 2686389721448434 7456175380337000448 n1

Повідомляється, що 21 грудня Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у присутності Надзвичайних та Повноважних Послів України у країнах Західної, Північної та Південної Європи та співробітників Посольства України у ФРН урочисто відкрив у самому серці німецької столиці пам’ятну дошку на згадку про перше дипломатичне представництво України в Берліні (1918-1923 роки).

Символічно, що дошку, яка вшановує титанічні зусилля українських дипломатів початку ХХ століття, було відкрито саме у переддень професійного свята української дипломатичної служби України та за участі провідних вітчизняних дипломатів сьогодення.

І хоч сама будівля, де розташовувалася дипмісія, не вцілила до наших днів, та завдяки зусиллям українських дипломатів у тісній співпраці з німецькими істориками та автором витвору Олексієм Золотарьовим на карті Берліна з’явилась нова пам’ятка українсько-німецької історії.

«Дипломатія базується на історії», - наголосив під час відкриття Міністр Вадим Пристайко і закликав присутніх керівників українських дипмісій започатковувати схожі ініціативи по всьому світу.

Посол України у ФРН Андрій Мельник розповів, що перша українська дипломатична місія була урочисто відкрита Гетьманом України Павлом Скоропадським у вересні 1918 року під час його візиту до Німеччини і проіснувала до 7 серпня 1923 року. У розмові з українськими представниками мас-медіа Посол А.Мельник зазначив, що завдяки таким креативним крокам можна більше і цікаво розповісти світові про власну історію.

На церемонію відкриття спеціально з Києва прибув автор концепції меморіального знаку – український скульптор Олексій Золотарьов.