Відійшла у вічність одна з найвидатніших піаністок свого покоління Етелла Чуприк Рекомендовані

Четвер, 26 грудня 2019 08:35 Автор  Орест Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

На 55 році життя пішла у вічність одна з найвидатніших піаністок свого покоління - Етелла Чуприк.

Сумну новину щойно оприлюднено на ФБ-сторінці Львівського органного залу.

ettelachupryk1"На 55 році життя пішла одна з найвидатніших піаністок свого покоління – Етелла Чуприк, – йдеться у повідомленні. – Щиро співчуваємо рідним та близьким... Етелла Чуприк – неймовірна піаністка, вона не розставалася з роялем від самого дитинства, вона грала поспіль весь цикл ДТК (Добре темперовані клавіри. – Т.К.) Баха, всі фортепіанні сонати Моцарта та Бетховена.

У цьогорічному інтерв'ю перед концертом у Львівському органному залі пані Етелла сказала: «Я всередині дуже щаслива людина. Тому і вік мій не відповідає вигляду. Бог створював людей, щоб вони були щасливі. Так і треба жити. Тішитися кожен день життям і всім, що маєш. Той, хто дає, той має».

Народилася  Етелла Чуприк 1964 р. у місті Виноградово, що у Закарпатській області. Згідно з інформацією сайта Львівської національної філармонії, розпочала грати на фортепіано у трирічному віці, а в п’ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Після закінчення музичного училища вступила до Львівської консерваторії ім. Миколи Лисенка. Неодноразово перемагала у конкурсах  імені Миколи Лисенка та Сергія Рахманінова, стипендіатка Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті (Німеччина).

Віце-президент Асоціації українських піаністів. Народна артистка України.

Гастролювала зі симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими диригентами, як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Єжи Сальваровський, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін.

Мала в репертуарі близько 300 сольних творів і понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром. Записала 13 компакт-дисків.

Діапазон програм Етелли Чуприк – від Скарлатті до Дебюссі, від Бетховена до Рахманінова, від Лисенка до Балея.

Дякуємо, пані Етелло, за те, що дарували нам.", - йдеться у повідомлені.