У Чорногорії проходить виставка сучасного українського мистецтва "Класика майбутнього"

Четвер, 26 грудня 2019 13:42 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Чорногорії проходить виставка сучасного українського мистецтва "Класика майбутнього" художника UDRA (Олександр Удра), організована Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM за підтримки Посольства України в Чорногорії.

Проект заснований ТЦ "Домосфера", реалізований STUDIORAR, повідомляє іноформаційний партнер заходу журнал «Million».

Зазначається, що 28 листопада виставка відкрилась в Арт-павільйоні Асоціації образотворчих художників Чорногорії в столиці Подгориці, а 12 грудня експозиція переїхала у культурну столицю країни Котор, де триватиме до кінця року у культурному центрі "Nikola Djurkovic". На початку проекту відбулася прес-конференція, де виступили президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко, тимчасовий повірений у справах України в Чорногорії Наталія Фіялка і голова Асоціації художників Чорногорії Ігор Раксевіч. На відкритті виставки в Которі гостей привітали автор виставки Олександр Удра, консул Посольства України в Чорногорії Михайло Шматов, директор культурного центру "Nikola Djurkovic" Тетяна Ільцив-Мільєнович і президент ADRUM Тетяна Колесніченко. На презентаціях в Подогориці та Которі були присутні видатні чорногорські митці, культурна та бізнес-еліта, представники влади Чорногорії та дипломатичних місій інших держав, українська діаспора Чорногорії. Проект отримав широкий резонанс у медіа та суспільстві, як нове явище в сучасному мистецтві, яке підіймає новими арт-рішеннями актуальні світові проблеми екології, відповідального виробництва та відповідального споживання. Ці теми дуже близькі Чорногорії як екологічній країні, тому суспільство особливо чуйно відреагувало на експозицію.

«Класика майбутнього» включає в себе художні образи, що відображають тенденції сучасного суспільства: естетичність, екологічність та відповідальне споживання. Виставка складається з чотирьох розділів: «Інша планета», «Віртуальна реальність», «Паралельний світ», «Майбутнє». Біля кожної картини є QR-код, за допомогою якого глядач може розширити свої враження від мистецтва доповненою реальністю.

На полотнах представлені образи сучасного мистецтва, що поєднують прогресивний розвиток суспільства і застереження про те, що може статися, якщо не йти по шляху відповідального споживання і завбачливого ставлення до екології: пошук інших планет може стати необхідністю; простими і зараз доступними радощами, як пробіжка, здорова їжа або відпочинок на морі можна буде насолодитися тільки у віртуальній реальності; чисте повітря стане рідкістю, а особистість людини буде міститися в андроїдні тіла, бо людство втратить дітородну функцію. Це фантазії на тему сьогодення, яке завтра може стати реальністю. Нещодавно проект з великим успіхом експонувався в Національному музеї Тараса Шевченка, критики та медіа назвали його новим напрямом в сучасному мистецтві.

Для створення образів обирались предмети фабрик, що представлені у ТЦ «Домосфера», які дотримуються екологічних принципів виробництва: вживання вторинної деревини та сухих дерев, використання фарб на водній основі, проектування меблів та упаковки, що піддається ресайклінгу, використання сонячної енергії, організація практично безвідходного процесу, у якому із залишків сировини виготовляють посуд, іграшки, декор тощо.

Художні образи проекту розроблено за ініціативи ТЦ Домосфера

Створений промоушен і продакшен STUDIORAR

Автор – художник і режисер UDRA (Олександр Удра)