У Німеччині протестують проти українського інвестора-втікача часів Януковича Рекомендовані

П'ятниця, 27 грудня 2019 07:50 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У баварському Бад Кіссінгені протестують проти українського інвестора, який купив хокейну арену, а потім викинув з неї спортсменів.

Інвестором виявився податківець-втікач часів Януковича, який перебуває у розшуку в Україні, про це повідомляє Deutsche Welle

Бад Кіссінген - один з найбагатших на традиції курортів Європи із населенням 22 тисячі. Колись тут регулярно відпочивали монарші особи, одним з найвідданіших гостей був російський цар Олександр другий, який у середині XIX-го століття тричі приїздив сюди на лікування мінеральними водами разом з величезними почтами придворних. Про колишню популярність курорту серед заможних і знатних гостей зі Східної Європи донині нагадує православна церква у неовізантійському стилі, побудована на початку XX-го століття.

Влада Бад Кіссінгена подала заявку на те, щоби історичні здравниці міста були визнані культурною спадщиною ЮНЕСКО Імпозантні будівлі лікувальних купалень і розкішні парки дотепер дихають історією і випромінюють велич. Утім, золоті часи Бад Кіссінгена все ж залишилися у далекому минулому. На зміну заможним курортникам прийшли "бюджетники", які лікуються коштом медичних кас. У міській скарбниці величезна діра. 

Останніми жертвами жорсткої економії стали любителі спорту - кілька років тому місто позбулося льодового палацу, в якому займалися численні спортивні групи і грала професійна хокейна команда "Кісінгські вовки". Влітку 2017 року мерія продала хронічно збиткову арену за 230 тисяч євро "інвестору з України" Олександру Кондрашову, який пообіцяв її модернізувати. Хто такий Олександр Кондрашов і звідки в нього гроші, керівництво не цікавилось. "Країна походження грошей на сьогодні не має значення", - зазначили у коментарі DW у пресслужбі міської влади, вказавши на позитивний досвід інших міст з іноземними інвесторами. З фінансової точки зору перспектива позбутися льодової арени була дуже привабливою. Адже земельний уряд Баварії дає мільйонні дотації "дефіцитним" містам за умови, що вони позбуваються збиткових об’єктів інфраструктури, у тому числі спортивних.

У ролі мецената спорту Кондрашов залюбки роздавав інтерв'ю місцевим ЗМІ. Його дорогий "Мерседес" не залишав сумнівів у платоспроможності, пригадують співрозмовники у Бад Кіссінгені. Тим більшим був шок, коли обіцяні гроші на модернізацію так і не з'явилися. Більше того: Олександр Кондрашов розірвав контракт про оренду з "Вовками", яким довелося грати домашні матчі в іншому місті і, зрештою, взагалі знятися зі змагань. А нещодавно Кондрашов взагалі остаточно закрив арену, викинувши на вулицю численні спортивні групи, у тому числі дитячі. Кілька тижнів тому батьки з дітьми, вдягненими у хокейні форми, навіть вийшли на демонстрацію перед мерією, вимагаючи забрати льодову арену в українця і відновити заняття.

Кондрашов відкрив у Німеччині фірму, на яку й оформив купівлю льодової арени, і призначив себе її директором. Таким чином, Кондрашов офіційно працевлаштований, що дійсно дає підстави офіційно осісти у Німеччині. Зокрема, саме так намагався отримати німецький дозвіл на проживання підозрюваний у газових махінаціях ексдепутат Верховної Ради Олександр Онищенко.

Переховуючись від українських правоохоронців, Онищенко призначив себе директором фірми, яка обслуговує його ранчо на півночі Німеччини і подався на отримання виду на проживання. Втікач навіть обіцяв німцям проводити міжнародні спортивні турніри, якщо йому допоможуть з документами. Утім, зрештою вид на проживання йому так і не дали, натомість Онищенко нині перебуває у німецькій в’язниці і очікує на рішення про екстрадицію.

51748239 401Невже й Кондрашову є що приховувати? Відкрита база українського МВС про осіб, що переховуються від органів влади, швидко дає відповідь: Кондрашов Олександр Миколаєвич перебуває у розшуку з 29 травня 2017 року. Втікача і німецького горе-мецената, як повідомили DW у Генпрокуратурі України, підозрюють в участі у кримінальній організації експрезидента Віктора Януковича і "вчиненні у її складі тяжкого злочину проти держави, а саме організації та здійсненні шляхом зловживання службовим становищем контрольованого ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання - платниками податку на додану вартість, так званої "державної програми", внаслідок чого державі спричинено збитки на суму понад 104 мільярди гривень. У цьому кримінальному провадженні, за даними ГПУ, вже постали перед судом 25 ексчиновників податкових органів.