Колишній в’язень Кремля Євген Панов повернувся з реабілітації та одразу приступив до своєї роботи на атомній електростанції

П'ятниця, 27 грудня 2019 14:12 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Колишній в’язень Кремля Євген Панов Колишній в’язень Кремля Євген Панов Фото з сайту suspilne.media

Колишній кремлівський політв’язень, житель Енергодара, Євген Панов після реабілітації у Латвії повернувся до своєї роботи водієм на Запорізькій атомній електростанції.

Як адаптувався після тривалого перебування за гратами й що планує робити далі – розповів журналістам Суспільного.

До своєї звичної справи на Запорізькій атомній станції – праці за кермом службової машини – Євген повернувся з цього понеділка, 23 грудня. Але, зізнається, дуже насичене зустрічами 10-денне перебування на реабілітації у Латвії, разом із іншими українськими політ’язнями, котрі повернулись на батьківщину у вересні цього року після обміну полоненими, налаштувало на думку про необхідність вести і громадську діяльність.

«Багато з ким зустрічалися. Зустрічалися з Міністром закордонних справ Латвії, з депутатами сейму, з головою сейму, з українською діаспорою. Поїздили по містах Латвії, спілкувалися з дітьми в школах, в технікумах. Розповідали про війну російсько-українську, яка йде в Україні, і як нам жити далі з таким сусідом», - каже російський політв’язень у 2016-19 роках Євген Панов. За гратами ще залишаються поневолені українці, - говорить Євген, - і звільнені політв’язні мають постійно нагадувати про це суспільству: «Всі дуже переймаються тими, хто ще там залишився – у Росії, в ОРДЛО, в Криму і так далі – що потрібно якось впливати, щоб їх звільнили. Нагадувати про те, що вони там є, що треба їх визволяти».

Євген Панов каже, найбільше зраділи його поверненню до рідного міста родичі й друзі. «Я радий бачити Євгена після полону незламним. І те, що він зараз знайшов для себе інше поле бою, а не фронт. Виявляється, у нас є й внутрішній ворог – деякі корупціонери в енергодарській міській раді, і це відображення ситуації не в тільки в Енергодарі, а відображення ситуації в країні загалом, я вважаю. Тут така сама передова, як і на фронті», - розповідає друг Євгена Панова, юрист Артем Дубков.

У наступному році можуть статися зміни в його житті, - поділився новиною Євген Панов. За його словами, зараз на рівні Міністерства у справах ветеранів України вирішується питання про призначення регіональних представників, які вже з січня мають розпочати правозахисну діяльність на місцях. Для роботи у Запорізькій області розглядається і його кандидатура.

754422

Євген Панов - водій ЗАЕС, ветеран АТО, волонтер. Затриманий російськими силовиками на в’їзді в анексований Крим 7 серпня 2016 року. Фігурант «справи українських диверсантів». Засуджений до 8 років позбавлення волі. 7 вересня 2019 року відбувся обмін полоненими між Україною та Росією. 35 українців повернулися на Батьківщину, серед них був і Євген Панов.

Останнє редагування Субота, 28 грудня 2019 10:08