Кубань колядує! Українські традиції незнищенні! (Відео) Рекомендовані

П'ятниця, 10 січня 2020 10:23 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Кубань вже понад сто років, як окупована, але все ще є українською!

Дослідник української історії, сценарист та режисер-документаліст Тарас Каляндрук, відомий історичними бестселерами "Таємниці бойових мистецтв України", "Загадки козацьких характерників", розмістив на своїй сторінці у Фейсбук відео за назвою "Кубань колядує! Українські традиції незнищенні!".

 

Нагадаємо, історія української Кубані веде свій початок від 1792 року, коли почалося переселення українців на Кубань. так у 2017 році виповнилось 225 років від початку масового переселення українців на Кубань. У лютому 2018 року минуло 100 років з часу проголошення Кубанської Народної Республіки, а у червні 2018-го – 100 років від часу переговорів між кубанською урядовою делегацією та українським урядом у Києві про входження краю до складу Української Держави.

 Мапа «Українські говори» з «Атласу України й суміжних країв», виданого у 1937 році у Львові під загальною редакцією Володимира Кубійовича. Видання Наукового товариства імені Шевченка

Мапа «Українські говори» з «Атласу України й суміжних країв», виданого у 1937 році у Львові під загальною редакцією Володимира Кубійовича. Видання Наукового товариства імені Шевченка

Якби ви сказали, що Кубань не Україна у ХІХ сторіччі, то на вас би дуже дивно подивилися. За даними перепису 1897 року, на території, де проживали чорноморські козаки, було 83%-86% українців. Там був абсолютно український простір. Але офіційна радянська історіографія особливо ретельно приховувала від українців факти, пов'язані з українським населенням Кубані та його боротьбою за входження до соборної української держави. Причина цього дуже проста: публічне визнання цих сторінок історії ставить під сумнів усю сучасну концепцію російської держави і державності.

Останнє редагування П'ятниця, 10 січня 2020 10:54