Українські колядки лунали в Румунії Рекомендовані

Середа, 15 січня 2020 12:13 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У селі Кривому повіту Марамуреш (Румунія) цими днями лунали українські колядки.

Саме там мешкає кількатисячна українська діаспора, яка старанно оберігає національні традиції.

На свято коляди до Кривого з’їхалися чимало фольклорних колективів. Були там і гості з Верховини – ансамбль “Гуцульські дівчата”.

Молитися і колядувати українською місцеві школярі навчаються в школах на уроках релігійного виховання. Учнівський хор є постійним учасником фольклорних фестивалів. А у гірських селах збереглася традиція колядувати від хати до хати.

Вже кілька років поспіль у місцевому народному домі відбувається велике свято коляди, яке збирає найкращі фольклорні колективи з навколишніх сіл та містечок. Почесними гостями свята цьогоріч стали “Гуцульські дівчата” з Верховини. Керівниця ансамблю Ірлана Кікінчук розповідає, що в цій частині Румунії їх приймають дуже тепло.

“Ми передаємо вітання всім українцям і українським румунам про те, що Ісус народився. Для того, щоб вони славили Його во віки вічні”, – відзначила Ірлана Кікінчук, керівниця ансамблю “Гуцульські дівчата”.

“Гуцульські дівчата” – це колектив з майже 25-річною історією. Тепер на сцені вже співає четверте покоління вихованців Верховинської дитячої школи мистецтв. Своїм завданням ансамбль вважає популяризацію гуцульської музичної спадщини.

Більше про це святкування дивіться у сюжеті ОТБ "Галичина":