У Великій Британії включили тризуб до екстремістських символів: Україна обурена та вимагає вибачень Рекомендовані

Неділя, 19 січня 2020 06:10 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Британія додала зображення тризуба, який є конституційним гербом України, до антитерористичного посібника, розробленого поліцією.

Антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму. До переліку "екстремістських організацій" потрапили і знані екологічні на кшталт Greenpeace. Документ вже розіслали медичним працівникам та викладачам освітніх закладів. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на наявний у розпорядженні редакцій посібник.

Британська поліція заявляє, що посібник поширюється по всій Англії в межах підготовки до програми "Превенція" з боротьби з радикалізацією. Він призначений для того, щоб упіймати осіб, які можуть загрожувати вчиненням терористичних актів.

У візуальному розділі посібника з виявлення знаків та символів праворадикальних груп, у секції "тату", наведений герб України під назвою "Український тризуб (націоналістичний)". Зображення розміщене поруч із нацистською символікою.

Додаються і фото з татуюваннями, серед яких, зокрема, свастика, тризуб та символіка полку "Азов". Загін внесли до розділу організацій, які сповідують ідею домінування білої раси. Український герб позначили як націоналістичний символ.

 

 

Україна вимагає від Великої Британії видалити тризуб з антитерористичного посібника. Відповідна заява з'явилася на сторінці посольства України у Сполученому Королівстві.

У посольстві наголосили, що жодні пояснення таких дій з боку Лондона не припустимі. Британія повинна якнайшвидше виключити зображення українського тризубу з посібника.

"Включення тризуба, конституційного символу герба України, в посібник з питань екстремізму для британських вчителів і медичного складу, підготовленого контртерористичною поліцією, надзвичайно обурливо. Ніякі пояснення неприпустимі. Ми вимагаємо, щоб тризуб був виключений з посібника і було принесено офіційні вибачення", - йдеться в повідомленні представництва.

Останнє редагування Понеділок, 20 січня 2020 06:22