Cвітовий Конґрес Українців разом з багатомільйонною українською діаспорою вшановує пам’ять Героїв Крут Рекомендовані

Четвер, 30 січня 2020 12:34 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Cвітовий конґрес українців (СКУ) разом з багатомільйонною українською діаспорою вшановує пам’ять Героїв Крут, які загинули, добровільно захищаючи молоду Українську державу під час нерівного бою з більшовицькою армією 29 січня 1918 р. 

Про це повідомляється на сайті СКУ.

1580375172 8781“Сьогодні ми прийшли до Аскольдової могили, щоб схилити голову перед світлою пам’яттю Героїв Крут, які стали символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну, - заявив Перший Віцепрезидент СКУ Стефан  Романів. – У цей день ми також віддаємо шану нашим сучасникам – Героям Небесної Сотні та всім загиблим захисникам України під час нинішньої гібридної війни Росії проти України. Їхній подвиг назавжди залишиться в нашій пам’яті та в наших серцях!”, - йдеться у повідомленні.

У СКУ наголосили, що "попри те, що бій під Крутами завершився поразкою, він мав вирішальне значення для української дипломатії. Затримавши наступ більшовиків на Київ на чотири дні, бій під Крутами дозволив  уряду Української Народної Республіки вперше з часів скасування Гетьманщини добитися міжнародного визнання України.

Подвиг українських  курсантів, студентів та гімназистів є однією з найбільш легендарних сторінок української історії та прикладом героїчного подвигу в ім’я України та її незалежності. Герої Крут і тепер надихають український народ на перемогу в боротьбі проти неоголошеної війни Російської Федерації, яка нелегально окупувала Крим та вже понад п’ять років продовжує вести жорстокі військові дії на Сході України".