Світовий Конгрес Українців є загрозою національній безпеці Російської Федерації?

Середа, 05 лютого 2020 13:30 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 Ukrainian World Congress Ukrainian World Congress

У Росії називають діяльність Світового Конгресу Українців (СКУ) загрозою для національної безпеки РФ.

Так, у Тверському суді Москви продовжується розгляд позову Світового Конгресу Українців проти Мінюсту Російської Федерації стосовно включення СКУ у список небажаних організацій. Про це повідомляє Український Погляд з посиланням на об’єднану прес-службу українських організацій Росії.

"30 січня 2020 р. відбулося вже третє засідання суду. За клопотанням представника СКУ, який не зміг взяти участь в засіданні, розгляд справи суд переніс на 26 лютого 2020 р. Представник Генеральної прокуратури РФ додала клопотання про залучення до справи кілька, матеріалів, які нібито підтверджують загрозу національній безпеці РФ з боку СКУ, зокрема матеріали ХІ Конгресу СКУ (листопад 2018 р.)", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше у СКУ відреагували на рішення Генпрокуратури РФ про визнання СКУ загрозою для нацбезпеки Росії та назвали ці дії продовженням репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію українських громадських організацій у Росії.

"Також цей крок демонструє побоювання президента Російської Федерації Володимира Путіна, що демократичні принципи, які сповідує український народ, призведуть до знищення клептократичного режиму Кремля", - йдеться в заяві СКУ від 12 липня 2019 року.

"Ні Світовий конгрес українців, ні його складові організації не становлять жодної загрози національній безпеці Росії. Ми стоїмо разом із миролюбним народом Росії, який хоче жити в державі, що поважає гідність свого народу. СКУ закликає російський режим Володимира Путіна вивести свої війська і спецслужби зі Східної України і Криму та припинити незаконну окупацію, порушення людських прав і триваючу військову агресію проти українського народу", -  заявив тоді президент СКУ Павло Грод.

МЗС України також висловило рішучий протест проти рішення генпрокуратури Росії щодо визнання "небажаною" діяльності СКУ та закликало світ посилити дипломатичний тиск на Кремль.

"МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням генеральної прокуратури Росії щодо визнання "небажаною" діяльності Світового конгресу українців. Таке рішення вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території РФ", - йшлося у заяві МЗС України.

З іншого боку, як підкреслили в МЗС, не може не тішити той факт, що зареєстрована у Канаді неурядова організація українців "становить загрозу основам конституційного ладу та безпеки РФ".

"Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках", - зазначили в міністерстві.