МЗС України рішуче засуджує візит німецьких політиків на тимчасово окуповані території України Рекомендовані

Четвер, 06 лютого 2020 13:23 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
МЗС України МЗС України

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує візит представників партії "Альтернатива для Німеччини" Гуннара Ліндеманна, Ріхарда Гретцінгера і Хеннінга Цоца на тимчасово окуповані українські території на Донбасі.

Про це йдеться у коментарі речниці МЗС Катерини Зеленко, розміщеному на сайті МЗС.

"Розглядаємо цей візит як неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України, нехтування основоположними принципами міжнародного права та національним законодавством України", - йдеться у коментарі.

У зовнішньополітичному відомстві констатували, що ці політики вже раніше нелегально відвідували окуповані території України.

"Це свідчить про свідоме порушення ними національного законодавства України та міжнародного права на догоду російській ідеології. Такі діяння будуть враховані при визначенні юридичної відповідальності згідно з українським законодавством", - зазначається у повідомленні.

У МЗС також зазначили, що демократичні політичні сили Німеччини підтримують зусилля федерального канцлера Ангели Меркель у рамках нормандського формату з відновлення територіальної цілісності й суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах, як і загалом позицію Федерального уряду щодо засудження спроб російської агресії проти України, а відтак відмежовуються від будь-яких проявів заохочення агресивної політики РФ, спрямованої на підрив Української державності.

"Очікуємо, що керівництво партії «Альтернатива для Німеччини» так само засудить незаконні дії її членів й упереджуватиме подібні злочини у майбутньому", - зауважили в МЗС.