Українська діаспора рішуче засуджує «Дванадцять кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону» Рекомендовані

Середа, 19 лютого 2020 08:36 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
президент СКУ Павло Ґрод президент СКУ Павло Ґрод

Світовий конґрес українців рішуче засудив план «Дванадцять кроків для більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» та закликав світову спільноту посилити антиросійські санкції.

Про це йдеться на сайті СКУ.

«Скандальний текст заяви «Дванадцять кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону», опублікований під час Мюнхенської конференції з питань безпеки, одразу спричинив бурхливе обговорення в Україні та поза її межами, а також викликав справедливу критику з боку українських та міжнародних експертів і політиків. 

Даний документ вчергове викривляє реальність та відверто просуває російську позицію починаючи вже з перших слів – конфлікт «в та навколо України». Світовий Конґрес Українців (СКУ) знов хотів би нагадати, що саме Росія вторгнулася в український Крим та східні українські землі. Немає “конфлікту в та навколо України” – є війна, яка Росія веде проти України. 

Одіозний текст «Дванадцять кроків» має на меті нав’язати глобальній аудиторії бачення «громадянської війни в Україні» та «внутрішньоукраїнського конфлікту», створити перешкоди на шляху реалізації євроатлантичних прагнень України та сприяти зняттю санкцій з Росії. Російська пропагандистська машина знов намагається переконати світ у тому, що Росія не є стороною агресії, – тепер за допомоги політиків, колишніх дипломатів та експертів різного рівня. 

Хоча всі пункти документу мають чітку проросійську спрямованість та були підготовлені з повним ігноруванням інтересів України, особливе обурення викликає заява про необхідність діалогу про національну ідентичність України з Росією. Мова, історія, національна ідентичність та пам’ять – основи існування українського народу та української держави – основи, які Російська імперія, Радянський Союз й тепер путінська Росія, – послідовно намагаються знищити впродовж століть.

Документ «Дванадцять кроків» став ще однією зухвалою спробою Росії диктувати свої політичні умови, втручатися у внутрішні справи української держави та надалі дестабілізувати ситуацію в Україні та регіоні. 

«Дванадцять кроків» позиціонується як «текст до дискусії» та «приватна ініціатива групи політиків та експертів». Однак сам факт обговорення таких одіозних тез на рівні Мюнхенської конференції та поява очільника цієї конференції Вольфганга Ішингера серед підписантів викликає неабияке занепокоєння – особливо враховуючи той факт, що в офіційному звіті Конференції Україна згадується лише вісім разів. СКУ рішуче засуджує ключові положення даного документу як спробу зробити поступки країні-агресору. СКУ вчергове закликає світову спільноту не йти на компроміси країні агресору та визнати відповідальність Росії за окупацію Криму та агресію на Донбасі, посиливши санкційний тиск. СКУ наголошує, що шлях до миру та до безпеки в Європі лежить виключно через відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, деокупацію Донбасу й Криму Росією та повне відшкодування збитків країною-агресором», - йдеться на сайті СКУ.

«Антиукраїнський план «Дванадцять кроків» - ще один приклад гібридної агресії Росії, чергова спроба нав’язати російську позицію всьому світу. Ми рішуче засуджуємо будь-які намагання відвернути увагу світу від справжнього чинника агресії, розмити відповідальність за заподіяні збитки та піти на компроміси з агресором. Єдиний можливий шлях до миру й безпеки в Україні та в регіоні – це повернення українських територій Криму та Донбасу, повне відновлення українського контролю над державним кордоном та державний суверенітет по всій території вільної, єдиної та неподільної України. І світова українська спільнота щодня продовжує наполегливо працювати заради цього», – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.

 

 

Нагадаємо, 14 лютого три європейські неурядові організації, включаючи авторитетну Мюнхенську безпекову конференцію, у співпраці з Російською радою міжнародних справ, оприлюднили документ під назвою «Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні».

Цей документ, по суті, має на меті відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог України щодо Донбасу. Він пропонує, зокрема, поступове зняття санкцій з Росії та її зближення із Євросоюзом. Також планом пропонується запуск «всеукраїнського загальнонаціонального діалогу» щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляди сусідніх країн, включаючи Росію.

Пізніше керівництво Мюнхенської конференції оприлюднило заяву, про те, що не визнає «Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» офіційним документом. Підкреслювалося, що документ є приватною ініціативою, і його було видалено з офіційного сайту конференції.

Але вже, 15 лютого, на сайті Мюнхенської безпекової конференції знову з'явився план «Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні».