Українців з різних куточків світу закликають долучитися до наповнення «Вікіпедії» статтями про видатних жінок Рекомендовані

Четвер, 20 лютого 2020 10:28 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 1 по 31 березня в українській Вікіпедії пройде WikiGap 2020 — акція із наповнення Вікіпедії статтями про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці та культурі тощо.

Про це повідомляють організатори акції WikiGap 2020.

Як повідомляється, протягом місяця, з 1 до 31 березня 2020 року, в українській «Вікіпедії» пройде «WikiGap 2020» —  кампанія, що покликана збільшити кількість статей про видатних жінок. Цією акцією організатори сподіваються зменшити гендерну нерівність в онлайн-енциклопедії.

Зазначається, що за даними проєкту Wikidata Human Gender Indicators, сьогодні статті про жінок становлять менше ніж 16% від усіх біографічних статей в українській Вікіпедії і приблизно 18% у «Вікіпедії» англійською мовою.

«Щоб зменшити цей розрив, учасниці та учасники акції створюватимуть статті про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці, культурі, спорті та інших сферах», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що кампанія включає в себе онлайн-марафон, до якого можна долучитися з будь-якого куточку світу протягом березня, а також офлайн-зустрічі. Такі зустрічі в Україні відбудуться у кількох найбільших містах. Наприклад, у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі.

WikiGap в Україні відбудеться вже втретє. Цього року організаторами заходу виступають — Посольство Швеції в Україні, ГО «Вікімедіа Україна», Національний демократичний інститут та Фонд ООН у галузі народонаселення.

«Український проєкт — це частина міжнародної кампанії, яка проводиться шведськими посольствами та вікімедійними організаціями по всьому світу. За результатами попередніх років учасниці та учасники WikiGap в Україні створили та поліпшили понад 250 статей за 5 днів проведення акцій», — зазначають у пресслужбі ГО «Вікімедіа Україна».