У Вільнюсі відбувся флешмоб “Крим – це Україна” #CrimeaIsUkraine Рекомендовані

Понеділок, 24 лютого 2020 12:49 Автор  Тетяна Лазда Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

23 лютого 2020 р. у Вільнюсі пройшов флешмоб “Крим – це Україна”. Захід організований українською громадою м. Вільнюса в рамках всесвітньої акції #LiberateCrimea #CrimeaIsUkraine, до якої закликали приєднатися представники Міжнародного руху #LiberateCrimea, Руху Опору капітуляції, Всесвітнього руху патріотів України та Міжнародного руху «Об’єднані прапором».


Головна мета акції – привернути увагу громадськості до російської агресії в Україні, нагадати міжнародній дипломатії і світовій спільноті про геополітичний злочин Кремля- окупацію Криму;
показати важливість єдності і солідарності з Україною, що сприятиме звільненню всіх заручників, які незаконно утримуються в Росії та Криму,а також закликати увесь світ посилити тиск на Росію для відновлення територіальної цілісності і миру в нашій державі.

Шість років тому на головній площі Сімферополя відбувся багатотисячний мирний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Майоріли українські і кримськотатарські прапори, лунали патріотичні гасла.

Мало хто здогадувався, що вже за кілька днів “невідомі зелені чоловічки” встановлять контроль над півостровом. І більше 2, 5 мільйонів людей залишаться наодинці із російською репресивною машиною.

Станом на 22 січня 2020 року, за даними Кримськотатарського Ресурсного Центру, 101 людина є політв’язнями і переслідуваними Криму за політичними та релігійними мотивами, 90 з них знаходяться в катівнях ФСБ.

Продовжуються поліцейські рейди і затримання. Ці обшуки, затримання та арешти кримські татари називають новою депортацією – депортацією у російські в’язниці.

Російська судова машина намагається зломити волю кращих синів кримськотатарського народу, виносячи вироки в десятки років, утримуючи їх у в’язницях в нелюдських умовах, позбавляючи медичної допомоги, зустрічей з рідними.

Ми не можемо лишатися байдужими до горя матерів і дружин, до горя дітей, які ростуть дітей без батька.

Багатолюдною акцією чи флешмобом на центральній площі міста, чи одиночним пікетом біля посольств РФ 26 лютого ми нагадаємо світу
#LiberateCrimea ! #CrimeaIsUkraine !
#КъырымAзатOладжакъ !