Українська діаспора подарувала Національному музею Голодомору-геноциду картину «Рік 1933» художника Віктора Цимбала Рекомендовані

Вівторок, 25 лютого 2020 12:59 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська вільна академія наук (УВАН) у США подарувала Національному музею Голодомору-геноциду картину «Рік 1933» художника Віктора Цимбала.

21 лютого 2020 року у Генеральному консульстві України в Нью-Йорку відбулася урочиста церемонія передання, під час якої Генеральний консул України Олексій Голубов прийняв картину, створену 1936 року, від Президента академії Альберта Кіпи. Після оформлення всіх супровідних документів картину буде доставлено до Національного музею Голодомору-геноциду.

5e53f63bd01c61

Урочистій події передував тривалий переговорний процес. Було написано чимало листів-звернень про передання картини від Музею Голодомору та племінниці художника Вікторії Цимбал, яка підтримала ідею Музею. Також висловлюємо подяку активній діячці української діаспори в США Дорі Винницькій, яка безпосередньо вела переговори з управою УВАН та  президентом академії Альбертом Кіпою.

- Це полотно — обвинувальний вирок нелюдському більшовицькому режиму, який учинив геноцид українського народу в 1932–1933 роках. На картині зображено виснажену матір, яка, притиснувши до сухих грудей мертве дитя, лине поміж хмар і зірок до Бога. Її відчайдушний крик та очі, наповнені болем і жахом, розривають серце, — зазначив президент Української вільної академії наук у США Альберт Кіпа.

Він додав, що картина була написана в Аргентині, потім вона потрапила до США, де її подарували Українській вільній академії наук. Управа академії вирішила передати її до Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Своєю чергою, Генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов зазначив, що цей витвір має не лише художнє, а й політичне значення, оскільки «засуджує акт геноциду проти українського народу, вчиненого сталінським режимом».

5e53f63b98b6f1

Віктор Цимбал (1902-1968) – український художник. Навчався у Київському художньому училищі у художника Олександра Мурашка. Воював у лавах армії УНР. Жив і працював у Польщі, Чехії, Аргентині.