Вітаємо вірян з Воздвиженням!

Вівторок, 27 вересня 2016 09:17 Автор  Опубліковано в Кіно Прочитано 1585 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Святкування Церквою дня Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього триває дев'ять днів: з вечора 27 вересня до 5 жовтня (за старим стилем - з вечора 13 вересня до 21 вересня).

Віруючі в цей день дотримуються посту. Дозволяється вживати їжу з рослинною олією, а молочне, яйця і рибу їсти не можна.
«Хто не постить на Воздвиження Хреста Христового, на того сім гріхів зійдуть!» - зауважують про суворість цього одноденного посту хранителі церковних уставів.
Свято Воздвиження Хреста Господнього - останній день бабиного літа. Після 27 вересня осінь вповні вступає у свої права.
На Воздвиження православні люди споруджували на честь свята невеликі церкви - каплички. Це вважалося особливо угодним Богові.
Також 27 вересня в селах ставили придорожні хрести як подяку за позбавлення від зла, напасті, морової пошесті, усяких лих. У цей день здійснювався стародавній обряд – хрестовий. Знак хреста з доісторичних часів був символом сонця. Вважалося, що на свято Воздвиження він набуває особливої сили, захищає обійстя від нечисті. Селяни вирізали хрести з дерева, складали хрест-навхрест гілки горобини, малювали хрести у різних місцях: у засіках, хлівах, коморах.
День Воздвиження у багатьох місцях вважався датою початку або закінчення різних сільськогосподарських робіт, наприклад: засівання озимих, збирання кукурудзи, збирання фруктів, посадки дерев. Подекуди на Воздвиження збирали і освячували в церкві різні трави, шануючи їх як цілющі.
Зі святом, будьте здорові!

Людмила Чечель

Останнє редагування Вівторок, 27 вересня 2016 09:30