Кіномитець В’ячеслав Бігун став номінантом 30 українських кінофестивалів Рекомендовані

Субота, 09 грудня 2017 19:43 Автор  Орест Опубліковано в Кіно Прочитано 1006 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Відомий міжнародний кіномитець та правник В'ячеслав Бігун, родом із Тячева, на грудень 2017 року став номінантом 30 українських кінофестивалів, здобувши 26 кіновідзнак, що є новим персональним досягненням автора. Крім того, на рахунку режисера більше 100 показів, перегляди в 229 державах і територіях, тобто практично в усьому світі. Так маловідомий закарпатець за три роки став одним із найтитулованіших сучасних українських кінорежисерів. Автора неодноразово відзначали й за популяризацію українського кіно.

Абсолютна більшість кінофестивалів в Україні уже демонструвала стрічки режисера. Так, якщо в 2015 році його фільми номінувалися на 5 кінофестивалях, то в 2016 році – 18, в 2017 – 15, при цьому більшість фестивалів робить це щорічно.

Одним із перших українських кінофестивалів для стрічок режисера став Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який номінував «Пенальті правосуддя» на статуетку «Скіфський олень». Цей відомий український фільм про права людини демонструвався на кінофестивалях і спеціальних показах в більш ніж 25 країнах.

Свою першу відзнаку режисер здобув в травні 2014 року за екранізацію оповідання О. Довженка – художній фільм «Мати. В ім’я мільйонів» на кінофестивалі в Естонії, а тридцяту (включно з зарубіжними) – на Всеукраїнському кінофестивалі «Громадський проектор» у вересні 2017 за стрічку «Дума про сина (Серце мами Гонгадзе)».

«Найближчі до Бога» – найтитулованіший фільм В’ячеслава Бігуна (8 відзнак, з яких 7 – українських), і наразі найтитулованіший фестивальний український фільм про війну. В 2016-2017 рр. її відзначено за «Найкращу операторську роботу» на кінофестивалі «Відкрита ніч», відзнаками на кінофестивалях «Місто мрії», «Дніпро-Сinema», «Зоряне містечко» (двічі), Канівському кінофестивалі та Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Чотири відзнаки здобуло авторське ессе «Лист Тарковському» та «Її хліб насущний», по три – фільми про Лесю Гонгадзе (зокрема «Серце мами Гонгадзе»). Відзначено й такі стрічки режисера, як «Довженко. Український Гомер кіно», «Пенальті правосуддя», «Між пеклом і раєм», «Як тебе не любити», «Санктуаріум». Загалом наразі 13 стрічок режисера здобули 26 відзнак в Україні та 4 – за кордоном.

Кінематографічний професіоналізм В’ячеслава Бігуна кінофестивалі відзначили у різних номінаціях: режисура, операторська робота (три відзнаки), актуальність погляду, сценарна майстерність, звукорежисура.

Стрічки режисера загалом тепло прийняли глядачі, відзначаючи їх сердечність, душевність та історичну цінність, наділяючи його низкою епітетів, як-от «український Спілберг», «закарпатський Параджанов» чи «закарпатський Тарковський».

Нагадаємо, що В'ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). У 2017 році режисер презентував 5 стрічок, з-поміж яких повнометражну – «Серце мами Гонгадзе».

Джерело: