Історичні події в Україні у 1914-1928 рр. - в Києві представлять сенсаційну кінознахідку

Вівторок, 27 березня 2018 07:12 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Кіно Прочитано 1103 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Історичні події в Україні у 1914-1928 рр. -  в Києві представлять сенсаційну кінознахідку Ukraine Art News

Раніше невідома унікальна відеохроніка історичних подій в Україні у 1914-1928 рр.: масові протести проти польської окупації Галичини, сподівання на краще майбутнє в очах натовпу, що зустрічав війська Центральної Ради у Києві, і багато чого, що важко сьогодні уявити, та про що треба знати, буде представлено у фільмі Документи епохи (1928).

В рамках фестивалю документального кіно DocudaysUA Довженко-Центр представить сенсаційну кінознахідку – монтажний фільм Документи епохи (1928). Він об’єднав в одному творі унікальні кадри Києва, Одеси початку XX століття та кінохроніку історії України від Першої світової війни до кінця 1920-х років. Стрічку в останній рік свого перебування в Києві створив опальний український режисер Леонід Могилевський, більше відомий як Леонід Моґі.  До цього часу вважалося, що фільми Моґі радянського періоду втрачені. Однак один із них, створений на базі Всеукраїнскього фото кіноуправління, після 80 років забуття було віднайдено в Центральному державному кінофотофоноархіві ім. Пшеничного, - розповідають "Стожари"  з  посиланням на Ukraine Art News.

91

Документи епохи – найбільш відомий монтажний фільм ВУФКУ, створений на основі 40 000 метрів хроніки 1917-1922 рр. В основу фільму Леонід Могилевський поклав буцімто ідеологічно застарілий архівний матеріал, що зберігся в архівах кіностудій, або був викуплений у інших кіноорганізацій та приватних осіб.

92

«У цій назві – весь драматизм української боротьби за незалежність 1917-1921 років: калейдоскопічна зміна влад, кожна з яких проголошувала ледь не новий світовий порядок, девальвація революції, її перетворення на ознаку війни, з хаотичним рухом народних мас, лавами різношерстих військ, і Київ, що став центром цієї борні та чи не вперше зафіксовані на плівці - щасливі очі обивателів, що зустрічають повернення військ Центральної Ради на Софійській площі», - говорить генеральний директор Довженко-Центру Іван Козленко.

93