Версія для друку

Фільм "Донбас" вразив глядачів 71 Каннського кінофестивалю

П'ятниця, 11 травня 2018 08:03 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Кіно Прочитано 1072 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Кадри з фільма Кадри з фільма

Cтрічка українського режисера Сергія Лозниці «Донбас» відкрила офіційну конкурсну програму Каннського міжнародного кінофестивалю «Особливий погляд» та вразила глядачів своєю реалістичністю.

"Назва фільму "Донбас" позначає регіон східної України, окупований різними бандами. Війна, у якій протистоять українська армія та російськомовні сепаратисти, яких підтримують російські війська. Український режисер Сергій Лозниця вирішив спостерігати за допомогою своєї камери за суспільством, яке руйнується в середині цього організованого терору. Заявлений у престижній програмі панелі "Особливий погляд" офіційного відбору в Каннах як художній, фільм натхненний реальними подіями, які мали місце між 2014 і 2015 роками на окупованих територіях", - написав у відгуку за результатами перегляду Зігфрід Форстер у своєму огляді для RFI.

«На фронті солдати відправляють журналістів шукати правду. Тим часом цивільне населення потерпає від протипіхотних мін та обстрілів. Жінки і діти залишаються у будинках без води, без електрики, без туалетів, змушені ховатися у підвалах, щоб уникнути бомбардувань". - зазначається у статті.

"Український директор стверджує, що для нього мета Донбасу полягає у виборі моделі розвитку: або європейської  або тоталітарного радянського режиму.

Війна триває, тому що Росія підтримує сепаратистський рух у фінансовому та військовому відношенні. Його мета проста: запобігти перетворенню України на незалежну державу. "

Донбас - це війна позицій та знесилення, яка вже забрала понад 10 100 життів".

Під час прем’єри Сергій Лозниця подякував організаторам за можливість поділитися своїм фільмом у рамках саме цього фестивалю і зазначив: «У мене була фантастична група і я дуже вдячний кожному її учаснику. Ідея цього фільму прийшла до мене ще в 2014-му році, коли розпочалася війна. Я був глибоко шокований тим, що бачив на Донбасі і вирішив зняти про це художній фільм. Цікаво, що зйомки ми завершили тільки шість тижнів тому».

«Донбас» створювався у копродукції України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії. Українським копродюсером фільму є Денис Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

У центрі уваги фільму – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами

В українському прокаті «Донбас» з’явиться вже цього року.

 

Останнє редагування П'ятниця, 11 травня 2018 08:47