У Японії віднайшли унікальний український науковий фільм "Людина і мавпа" Рекомендовані

Вівторок, 25 вересня 2018 07:08 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Кіно Прочитано 601 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) віднайшов у Японії повнометражний науковий фільм «Людина і Мавпа» (реж. Андрій Вінницький, 1930), що до останнього часу вважався втраченим. 

ludyna i mavpa kino 1930 11ludyna i mavpa0021

Фільм було дивом віднайдено в токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв'язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою. 

Як виявилося, низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед цих фільмів були «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що тривалий час вважався втраченим. 

Прикметно, що фільм атрибутований саме як український – це і зробило можливим його віднайдення. 

У National Film Center зберігся негатив з фільмом, із якого можна виготовити копії для кінотеатрів. 

«Людина і мавпа» - науково-освітній фільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів. Режисер наукової стрічки "Людина і мавпа" – Андрій Винницький. Фільм є повнометражним, триває 71 хвилину. 

Картина знімалася в Києві у 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об'єднанням Техфільм при кіностудії Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків цього жанру. 

Очікується, що  картину із сучасним музичним супроводом можна буде побачити на великому екрані в Музеї кіно Довженко-Центру.