У Франції вдруге пройде Тиждень українського кіно «Україна у фокусі» Рекомендовані

Вівторок, 20 листопада 2018 08:21 Автор  Марта Патика Опубліковано в Кіно Прочитано 673 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

З 22 листопада до 1 грудня у Страсбурзі (Франція) відбудеться Тиждень українського кіно «Україна у фокусі». Під час нього 5 українських повнометражних стрічок будуть показані в одному з найстаріших кінотеатрів Європи «Одісей»

Глядачі зможуть подивитися повнометражні українські фільми «Донбас» Сергія Лозниці (показ 22 листопада), «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк (24 листопада), «Стрімголов» Марини Степанської (25 листопада), «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія (26 листопада) та «Брама» Володимира Тихого (1 грудня). Окрім того, у Раді Європи пройде спеціальний показ фільму «Кіборги». Також будуть показані короткометражні стрічки учасників та переможців Одеського міжнародного кінофестивалю – «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної та «Магнітна буря» Ігоря Ганського.

Тиждень українського кіно «Україна у фокусі» організовано постійним представництвом України при Раді Європи та Державним агентством України з питань кіно. Співорганізатор і партнер заходу – Одеський міжнародний кінофестиваль. Також серед партнерів Тижня українського кіно – кінотеатр «Одісей» (Страсбург), авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», організації української спільноти в Ельзасі – «М.І.С.Т» та «Promo Ukraina», фонд культурної дипломатії UART.

«Фестиваль «Україна у фокусі» відбуватиметься вже вдруге. І, судячи з нашого минулорічного досвіду, він справді є необхідним, - говорить генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. – Український кінематограф поки ще недостатньо відомий і затребуваний у Європі. Але торік саме на цьому заході ми побачили великий інтерес до України в цілому і до нашого кінематографу зокрема. Відповідно, у програмі фестивалю зібрані кращі нові українські фільми різних жанрів і короткого, і повного метру. А відкриватиме захід фільм «Донбас» Сергія Лозниці – претендент від України на здобуття премії «Оскар» як найкращий фільм іноземною мовою і володар премії за найкращу режисуру в програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018».

«До програми заходів Днів українського кіно у Страсбурзі ми обрали фільми, різні як за жанрами, так і за проблематикою, – зазначає Голова Держкіно Пилип Іллєнко. – Кіно віддзеркалює реальність, і для нас дуже важливо показати глядачам за кордоном те, що нас турбує і якою насправді є сучасна Україна»