Версія для друку

Два українські фільми відібрано до конкурсних програм кінофестивалю в Карлових Варах Рекомендовані

Середа, 29 травня 2019 06:48 Автор  Олесь Опубліковано в Кіно Прочитано 754 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

До конкурсних програм кінофестивалю в Карлових Варах увійшли два українські фільми. Відтак, до конкурсної програми фестивалю East of the West увійшла трагікомедія Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», а фільм Юрія Шилова «Панорама» відібрано до конкурсної програми документальних фільмів.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

54-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (Чехія) пройде з 28 червня по 6 липня. Він вважається одним із найпрестижніших у світі, належить до кінофестивалів категорії «А».

«Цьогоріч це вже третій кінофестиваль класу «А», у конкурсних програмах якого змагатимуться українські фільми. Прикметно, що обидві стрічки мають довгу фестивальну історію на етапі створення, адже обидві були відзначені найвищими нагородами в індустріальних секціях міжнародних кінофестивалів. Я переконаний, що цей факт зіграв не останню роль при відборі наших картин до конкурсних програм престижного кінофестивалю у Карлових Варах», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Дебютний повнометражний ігровий фільм режисера Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» – це історія про молодого звукорежисера Вадима. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, він отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» і вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється його мама.

Ще на стадії виробництва проект був представлений та вигравав нагороди на багатьох індустріальних секціях України та Європи: Industry Office ОМКФ, Connecting Cottbus, Boat meeting КМКФ «Молодість», лабораторії First Cut Lab та Meeting Point Vilnius.

Кінопроект трагікомедії «Мої думки тихі» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Над виробництвом фільму працює команда студії Toy Cinema, продюсерами є Алла Бєлая та Дмитро Суханов.

Режисером та сценаристом повнометражної стрічки-портрета «Панорама» (The Projectionist) є Юрій Шилов.

Головний герой картини – кіномеханік Валентин, який 44 роки працює в одному з найстаріших кінотеатрів Києва. У день 60-річчя Валентина в кінотеатрі займається пожежа, і чоловік змушений піти на пенсію. У країні, що стрімко змінюється, він намагається знайти новий сенс свого життя.

Проект документального фільму «Панорама» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Стрічка створена кінокомпанією «МаГіКа-фільм» (продюсери Геннадій Кофман і Ольга Бесхмельніцина) у копродукції з польською компанією Doc Education Foundation (співпродюсер Мирослав Дембінський).