"Заборонений": чи вдалось відстояти сцену з Медведчуком у фільмі про Василя Стуса Рекомендовані

Четвер, 05 вересня 2019 08:14 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Кіно Прочитано 997 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Києві пройшов перший прес-показ фільму-трилера про долю репресованого українського поета та дисидента Василя Стуса "Заборонений". Прем'єру приурочили до рокивин його смерті. Помер Стус у колонії на Уралі якраз 34 роки тому в ніч із 3 на 4 вересня.

Фільм "Заборонений" став відомим ще до того, як вийшов на екрани. Бо у ньому є не тільки сам Стус, але і його тодішній адвокат Віктор Медведчук, сцену з яким намагалися вирізати.

Зрештою, сцену із Медведчуком вдалося відстояти, у фільмі вона є. Щоправда, там не звучить прізвище Медведчука, і все доволі нейтрально. Автори сценарію сказали, що не отримували юридичного дозволу на використання цього прізвища, як вимагає і закон про авторське право.

"Продюсери не отримали дозвіл на використання прізвища Медведчук. Тому у нас є лише персонаж подібний на нього", – повідомив режисер фільму "Заборонений" Роман Бровко.

1200911 93356261

Адвоката у фільмі зіграв Віталій Салій 

1200911 93356461

А от поета зіграв Дмитро Ярошенко. Він настільки схожий на поета, що вразив навіть дочку Стуса.

Творці фільму запевняють, що у стрічці є чимало цікавих сцен і фактів із життя Василя Стуса.

З фільму можна дізнатися, що Василь Стус був бешкетником у звичайному побутовому житті – зокрема, він любив танцювати твіст, який був заборонений у СРСР. На гулянки з твістом навіть кілька разів навідувалися представники КДБ зі словами: "Сегодня ти танцуешь джаз, а завтра родину продашь". І таких моментів у фільмі досить багато.

В Україні у прокат стрічка вийде сьогодні, 5 вересня, у роковини загибелі поета.

 

 

 

Режисер фільму – Роман Бровко, автори сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, продюсер – Артем Денисов, компанія UM-GROUP. Головні ролі зіграли Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян. Фільм отримав державну фінансову підтримку у розмірі 19 мільйонів 264 тисяч 500 гривень. А загальний бюджет стрічки – 38 мільйонів 529 тисяч гривень.