Український фільм «Плем’я» серед 50 найкращих фільмів десятиліття Рекомендовані

Субота, 21 грудня 2019 11:10 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Кіно Прочитано 1174 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Видання Rolling Stone внесло український фільм «Плем’я» режисера Мирослава Слабошпицького до 50 найкращих фільмів десятиліття, що минає.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Плем’я» розташувалося на 48-й позиції, обійшовши «Чорну Пантеру» та «Одного разу в Голівуді».

На першій позиції розташувалася картина 2016-го року «Місячне сяйво», за ним іде «Соціальна мережа» (2010), а замикає трійку найкращих картин «Корпорація «Святі мотори» (2012).

«Плем’я» було першим повнометражним фільмом у кар’єрі Мирослава Слабошпицького. На Каннському кінофестивалі у 2014 році фільм здобув відразу три нагороди, зокрема й Гран-прі. «Плем’я» розповідає про життя в інтернаті глухонімих підлітків.

 

 

Ця картина розповідає драматичну історію інтернату для підлітків з вадами слуху. Тут панують свої закони і щоб вижити в жорстокому світі, потрібно стати одним із "Племені". У фільмі є і любов, і інтриги, й неприхована жорстокість та насильство. Та відсутність традиційних діалогів не заважає розумінню сюжету. Навпаки, створює зворотній ефект – загострює сприйняття і підсилює емоції.

Всі актори, які зіграли в картині глухонімі. До зйомок у фільмі ніхто з них не мав акторського досвіду. Підлітків режисер шукав по всій країні в закладах для дітей із вадами слуху.

Сам Слабошпицький не вважає свою стрічку фільмом про проблеми глухих. Він називає її експериментом, пантомімою ХХІ століття. До нього на такий сміливий крок не наважувався ніхто.