Українці діаспори подарували Тячівській районній книгозбірні історичні повісті української письменниці з Канади

Вівторок, 17 жовтня 2017 11:57 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
історична повість української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою» (1973) розповідає про трагічні події Голодомору в Україні 1932-33 років. Книга написана для юних читачів підліткового віку, її визнано однією з кращих для молоді на тему Голодомору. історична повість української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою» (1973) розповідає про трагічні події Голодомору в Україні 1932-33 років. Книга написана для юних читачів підліткового віку, її визнано однією з кращих для молоді на тему Голодомору.

До ювілейної дати активіст, учасник бойових дій на сході України, директор ТОВ «Майр-Хольцварен-Тересва» Віталій Бенчак передав Тячівській районній книгозбірні 40 примірників історичної повісті української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою» (1973). Друк та безкоштовне розповсюдження цієї книги у бібліотеках профінансувала організація з діаспори «Об’єднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України ім. А.Горської».

У повісті йдеться про трагічні події Голодомору в Україні 1932-33 років. Книга написана для юних читачів підліткового віку, її визнано однією з кращих для молоді на тему Голодомору.

Також бібліотека отримала в подарунок ряд інших видань суспільно-політичної та історичної тематики українських авторів. Зокрема, книги Є.Наконечного «Украдене ім’я: чому русини стали Українцями?», Б.Нижанківського «Свято на оселі», Л.Шипілова «Аспекти теорії українського націоналізму», антологію «Український націоналізм» (До 120-річчя Є.Коновальця), збірник «Майдан від першої особи (Мистецтво на барикадах) », «Літопис української повстанської армії», брошури «Вісті комбата».

В свою чергу, бібліотекарі передали на адресу меценатів подяки від районної книгозбірні та Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка, куди такі ж книги були передані раніше.

історична повість української письменниці з Канади Ольги Мак «Каміння під косою» (1973) розповідає про трагічні події Голодомору в Україні 1932-33 років. Книга написана для юних читачів підліткового віку, її визнано однією з кращих для молоді на тему Голодомору.Додамо, на тлі страшних реалій Голодомору 1932-1933 років у повісті показано невеликий відтинок життя 15-річного Андрія, якого доля закинула до тодішньої української столиці – Харкова. Він поневіряється містом, де ледь не на кожному кроці можна зустріти людей, що мруть з голоду, не маючи жодної надії на порятунок.

Хлопець випадково зустрічається з літньою жінкою Лідією Сергіївною Чернявською, і вона не лише рятує його від смерті, але й своєю поведінкою, незламною вірою у краще майбутнє України дає гарні уроки на все подальше життя.

Українською мовою повість «Каміння під косою» вперше була опублікована 1973 року в Канаді, а потім двічі перевидавалася в Україні – у 1994 та 2004 рр.

Нове, англомовне видання повісті побачило світ завдяки організаційному й фінансовому сприянню Жіночої асоціації захисту Чотирьох Свобод в Україні (WADFFU; Керівник проекту – Лариса Лозинська-Кий), з метою вшанування таланту й праці визначної письменниці Ольги Мак (наступного літа виповнюється 100 років від дня її народження), а також поширення серед англомовних читачів знання про трагедію Голодомору, роз’яснення його причин і штучності, надання цим жахливим сторінкам української історії додаткового розголосу в світі.

Переклад повісті англійською мовою здійснила Віра Качмарська, передмову до книжки написав доктор філософії Ігор Мірчук, також зі вступним словом до читача звернулися Лариса Лозинська-Кий та Мирослава Гец, донька Ольги Мак.