Оголошено програму Нейштадського літературного фестивалю 2018 “Neustadt Lit Fest”

П'ятниця, 21 вересня 2018 08:17 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 9 по 11 листопада у кампусі Норман Університету Оклахоми відбудеться цьогорічний “Neustadt Lit Fest”

Нейштадська літературна премія – престижна міжнародна відзнака, що присуджується раз на два роки за сукупну творчість з 1970 року у США Університетом Оклахоми спільно з часописом “World Literature Today”. Сума премії – 50 тисяч доларів США. Лауреати цієї нагороди нерідко згодом стають Нобелівськими лауреатами з літератури. За майже півстоліття з часу її заснування, премією були відзначені Габріель Гарсія Маркес, Тумас Транстремер, Макс Фріш, Чеслав Мілош, Джузеппе Унгаретті, Октавіо Пас тощо.

Цьогорічний “Neustadt Lit Fest” фокусуватиметься на проблемах міграції та ідентичності, а також літературній спадщини країн Карибського басейну. Участь в усіх заходах безкоштовна. Заплановане публічне інтерв’ю з цьогорічною лауреаткою Едвідж Дантікет (Edwidge Danticat), яка 11 листопада прочитає Нейштадську лекцію.

Едвідж Дантікет – гаїтянська та американська письменниця, що пише англійською. У центрі її творчих пошуків, проблеми тожсамості, міграції, стосунки в родині, життя діаспори. Відомість у літературних колах США вона здобула після публікації роману «Подих, погляд, пам’ять» (1994). Вона авторка романів, оповідань, книг для дітей та есеїстики.