В Україні заснували нову українсько-єврейську літературну премію ʺЗустрічʺ

Четвер, 26 грудня 2019 08:53 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Літературна сторінка Прочитано 712 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Благодійна організація «Українсько-єврейська зустріч» заснувала щорічну українсько-єврейську літературну премію «Зустріч».

Премію планують присуджувати щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, про це повідомляють у прес-службі благодійної організації ʺУкраїнсько-єврейської зустрічі".

Зазначається, що премія становитиме 6000 євро й присуджуватиметься щороку, починаючи з вересня 2020 року. Першого лауреата оголосять вже у вересні 2020 року саме за художній твір, а вже в наступному – за нон-фікшн.

За умовами премії, усі твори мають бути видані в українських видавництвах, а журі найбільше звертатиме увагу на тексти, які в оригіналі створені українською мовою, хоча також і зазначається, що розгляду потраплять й переклади. Призовий фонд: для автора — 4000 євро, а для видавця — 2000 євро.

Будуть також і заохочувальні премії по 250 євро.

Премія функціюватиме за підтримки BookForum та Українського інституту книги, а фінансуватиме нагороду канадська благодійна організація «Українсько-єврейська зустріч».

Приймати заявки розпочнуть вже 16 січня наступного року, а закінчать 16 березня.

Деталі подання та усі умови можна дізнатися на офіційному сайті організації «Українсько-єврейська зустріч».

Раніше повідомлялося, що український ПЕН започаткував премію у сфері журналістики імені Георгія Ґонґадзе.