Стрітення - зустріч Бога і людства.
Стрітення в перекладі зі старослов’янської – «зустріч». Цього дня відбулася зустріч Бога і людства. А в переносному сенсі – зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому...
Україна-Польща: ті хто руйнує довіру.
З огляду на те, що для після понівечення пам'ятника трагічно загиблим 1944 року полякам у Гуті Пеняцькій, кремлівські маріонетки ніяк не зупиняться, та вже сплюндрували монумент на місці жертв тоталітарних режимів у Биківні, варто поглянути уважніше, хто стоїть за цим, хто є посередником та провідником кремлівських вказівок, спрямованих на знищення довіри та приязні між народами України та Польщі.
Цікавинки про походження українських прізвищ на «енко»
Прізвища, що закінчуються суфіксом «енко», вважаються найбільш типовими для українців, і не тому, що становлять найбільшу групу, а тому, що практично не зустрічаються у інших слов'янських народів.
Волинська Грета Гарбо - Тамара Вишневська
Її красу порівнюють з легендарною Гретою Гарбо. Біографію акторки називають таємничою, адже інформацію про її життя вдалось збирати по крупинках із різних джерел.
Зустрічайте ONUKA в Гаазі!
На вас чекає неймовірна подія! 14 січня 2017 року в Paard van Troje м. Гаага відбудеться концерт відомого українського проекту ONUKА.
Науковці знайшли тисячолітні графіті у Софії Київській!
На висоті п'яти метрів на фресці «Сорок мучеників Севастійських» історик В'ячеслав Корнієнко знайшов напис, якому більше 1000 років. Яку таємницю може приховувати цей напис? Шукайте відповідь у нашій статті.
Храмове свято Святого Миколая у Рієті
У неділю, 18 грудня 2016 р., у переддень празника святого отця Миколая, святителя Мир Лікійських, Чудотворця, українська громада центрально-італійського міста Рієті святкувала подвійне свято: храмовий празник та душпастирські відвідини Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії Преосвященного владики Діонісія (Ляховича). Своєю присутністю свято звеличив і єпископ Рієті монсеньйор Доменіко Помпілі.
«Зимова рапсодія» Українського молодіжного клубу в Росії
19 грудня 2016 року у Національному культурному центрі України у м. Москві відбувся музичний вечір «Зимова рапсодія», присвячений Дню святого Миколая.
У Львові представили спогади свідка вбивства братів С.Бандери
У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» за численної кількості зацікавлених відбулася презентація книжки спогадів члена ОУН і в’язня нацистського концтабору Аушвіц Омеляна Коваля. Омелян Коваль є си не єдиним живим свідком вбивства братів С.Бандери у концтаборі Аушвіц.
Американським медикам та волонтерам вручили відзнаки Міністра оборони України
В Посольстві України вручили відзнаки Міністра оборони України та грамоти Посольства американським медикам та волонтерам, які допомагають розбудовувати систему медичного забезпечення в Збройних силах України та лікувати українських поранених в медичних закладах в США.
В Університеті Валенсії розповідали про Україну
13 грудня 2016 року в Університеті Валенсії пройшли міждисциплінарні слухання, присвячені Україні – її історії, сьогоденню, правовим аспектам анексії Росією Криму, перспективам європейської інтеграції.
Українська вчителька стала однією з 50-ти найкращих вчителів світу!
Ганна Дудич, вчителька англійської мови, яка викладає у гімназії ім.Тараса Шевченка у Кропивницькому, ввійшла до рейтингу 50-ти найкращих вчителів світу.
Запрошуємо на Дні Києва у Тель-Авіві!
Друзі! Хто ще не бував у Києві, або хто вже бував, запрошуємо відвідати 16 грудня 2016 року перші Дні Києва у Тель-Авіві.
В Тель-Авіві вперше відбудеться Ізраїльсько-Український Форум Підприємців.
14-15 грудня 2016 року в Тель-Авіві вперше відбудеться Israeli Ukrainian Entrepreneurship Forum (Ізраїльсько-Український Форум Підприємців).
Запрошуємо на щорічні Андріївські Вечорниці в Гаазі!
10 грудня 2016 року запрошуємо всіх голандців на українські вечорниці. Давайте проведемо цей рік галасно, весело в нашому дружньому українсько-голландському товаристві і відсвяткуємо останні цього року Вечорниці – Андріївські.
Міжнародна конференція “Міграція між Україною та ЄС: виклики безвізового режиму”. Долучайтеся!
15 грудня 2016 року в НУ «Львівська політехніка» відбудеться Міжнародна конференція «Міграція між Україною та ЄС: виклики безвізового режиму». Запрошуємо взяти участь!
Вшанування пам'яті жертв Голодомору. Будапешт
26 листопада 2016 року в Будапешті пройшли поминальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, які проводилися Державним самоврядуванням українців Угорщини та Товариством української культури в Угорщині спільно з Посольством.
Вшанування пам'яті жертв Голодомору. Прага
27 листопада в центрі Праги відбулася Скорботна хода в пам"ять про жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.
Вшанування пам'яті жертв Голодомору. Амман
26 листопада Українська громада у приміщенні «Української хати в Аммані» вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та підтримала акцію «Запали свічку пам’яті» у знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.
Вшанування пам'яті жертв Голодомору. Брюссель
Поминальним дзвоном та спільною молитвою Брюссель вшанував пам'ять жертв Голодомору-геноциду в Україні
Вшанування пам'яті жертв Голодомору у Санлісі
У суботу 19 листопада у м. Санліс, що 40 км північніше Парижу – історичній посілості королеви Анни, відбулися традиційні заходи із вшанування жертв Голодомору в Україні.
Україна-Литва: литовська письменниця розкрила таємниці одного із засновників Луцького замку
Одні його називали неприборканим авантюристом, інші – державотворцем. Він жив у той час коли українські землі перебували у складі Великого князівства Литовського, а польська шляхта всіляко намагалась католізувати православ’я і зменшити вплив волинських князів. Його діяння тісно переплітаються з історією Луцька. І хоч він був однією з найцікавіших постатей 15 ст., проте згадок про нього залишилось небагато. Ким був Великий литовський князь Свидригайло Ольгердовича намагалась розповісти на сторінках свого нового роману литовська письменниця Валентина Цайтлер.
«Сопричастя»: СУМ в Україні вшановує пам'ять жертв Голодомору та терору.
Спілка Української Молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Голодомору та терору.
Президент СКУ закликав Вселенського Патріарха Варфоломія надати автокефалію українській церкві
18 листопада 2016 р. у приміщенні Вселенського Патріархату в Стамбулі, Туреччина, Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій зустрівся зі Святійшим Вселенським Патріархом Варфоломієм І, Архієпископом Константинополя - Нового Риму.
Християни на Хмельниччині об'єднуються в єдину помісну церкву
Сьогодні як ніколи гостро постає питання про об’єднання усіх православних українців у єдину Помісну Українську Православну Церкву з духовним центром в місті Києві. Священики Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччини повною мірою відчували і свою відповідальність перед Богом і Україною. Вони вирішили долучитися до побудови Української Православної Помісності й приєднатися до Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Наймолодший доктор наук в Україні розповіла про своє відкриття
Ольга Броварець - наймолодший доктор наук в Україні. Їй, разом з її науковим керівником професором Дмитром Говоруном вдалося зробити унікальне відкриття, здатне зробити переворот у світі науки та відзначене міжнародною премією SCOPUS AWARDS UKRAINE 2016 у номінації "Найкращий колектив учених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій".
Як на Волині відроджується один з найдревніших монастирів
Жидичинський чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця по праву вважається одним із найстаріших монастирів нашої країни: перша згадка про нього датується 1227 роком. А з 2003 року обитель узялися ставити на ноги небайдужі монахи, й до сьогодні крок за кроком насельники власними силами вдихають у неї нове життя.
#слухайукраїнське Президент України взяв участь у флеш-мобі на підтримку української пісні
Президент України підтримав флеш-моб #слухайукраїнське, розпочатий Вікторією Сюмар на підтримку української пісні.
У Львові звучала українсько-польська молитва примирення
1 листопада, в День усіх святих, на Личаківському цвинтарі відбулася щорічна українсько-польська Молитва примирення, яку 2002 року започаткували кардинал Гузар і кардинал Яворський.
Відбулася зустріч Президента СКУ Евгена Чолія з Президентом України Петром Порошенком
1 листопада 2016 р. у Києві, Україна, відбулася офіційна зустріч Президента Світового Конґресу Українців (СКУ) Евгена Чолія з Президентом України Петром Порошенком
Відкрито конкурс “Найкращий учитель української мови за кордоном”! Умови конкурсу.
26 жовтня 2016 року Міністр освіти і науки України Л. Гриневич підписала наказ щодо проведення ІІІ Міжнародного конкурсу “Найкращий учитель української мови за кордоном”.
СКУ виступило за обмеження права вето в Раді Безпеки ООН
Світовий Конґрес Українців (СКУ) привітав та висловив цілковиту підтримку за рішучу та принципову позицію Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейна щодо oбмеження права вето в Раді Безпеки ООН, яка була представлена під час його наступної заяви 4 жовтня 2016 р.
Князівський подарунок Рівному. Оранжерея.
Якщо уважно придивитися до фасаду будинку за номером 17 на вулиці Драгоманова, де нині розміщується турагенція “Клеопатра”, то ніби нічого незвичайного й немає. Окрім хіба що оригінального карнизу угорі, під дахом. Але, якщо подивитися на будинок з двору, то можна побачити і карниз, і колони із виліпленими завитками, що вирізняє будівлю з-поміж інших старовинних споруд Рівного. Цей будинок — колишня паркова оранжерея родового маєтку князів Любомирських, який колись розміщувався у районі нинішніх стадіону “Авангард” та “Лебединки”.
Відродження з небуття. Як відновлюють зруйновану старовинну козацьку церкву на Вінничині.
У селі Мала Ростівка Вінницької області занедбана та майже зруйнована стоїть старовинна дерев'яна козацька церква. Її очіувала сумна доля, якиби не місцевий фермер, який не зміг байдуже спостерігати за тою бідою, що наробили час та люди.
Український мрійник Богдан Гаврилишин.
Вчора, 24 жовтня 2016 року увесь світ облетіло повідомлення про величезну втрату всього Українства - смерть "Гаврилишина, українця", як він сам себе називав - втілення української мрії та взіряця для всіх нас, українців. Для редакції сайту української діаспори "Стожари" він назавжди залишиться уособленням непереборного оптимізму та віри у найкраще для вього українського народу.
Богдан Гаврилишин відійшов у вічність!
24 жовтня о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарьский економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин. Ще 19 жовтня 2016 року ми вітали видатного Українця з ювілеєм, а сьогодні з болем ділимося з нашими читачами сумною новиною.
Українській школі у Варшаві - 10 років!
Цими днями відзначали 10-річчя існування Міжшкільного пункту навчання української мови у Варшаві. У святкуванні ювілею взяли участь близько 200 людей.
Генеральний Секретар СКУ зустрівся з послом України у США
Генеральний секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів (Австралія) нещодавно перебував з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки. Під час візиту відбулася зустріч з Послом України в США Валерієм Чалим.
Вчений з Бердянська, який став героєм Індії!
Українська земля багата на таланти, але почасти вони в далеких країнах відоміші, ніж на Батьківщині. Так сталося і з Володимиром Хавкіним - українським вченим, який врятував світ від чуми та холери, став лікарем - героєм Індії.
Попередження для всіх українців, що перебувають у Туреччині!
Департамент консульської служби МЗС України у зв'язку з загрозою вчинення терактів у Туреччині опублікував застереження для всіх українців, які знаходяться в країні.
Франція нагородила професора Львівського університету
Франція нагородили українського ученого-мовознавця, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Помірка орденом офіцера Академічних Пальм. Цю відзнаку понад 200 років тому заснував Наполеон, нині Міністерство освіти Франції присвоює її за значні заслуги в освіті і науці.
Україна перемогла на Фестивалі світла "Кольори Берліну" у Німеччині
Команда України здобула перемогу на Фестивалі світла, який проходив у столиці Німеччини, місті Берліні.
Комета, що зійшла з небосхилу. У вічність війдійшов Клим Чурюмов.
У суботу, 15 жовтня 2016 року відійшов у вічність Клим Чурюмов - гордість України, легенда наукового світу, відкривач комет.
СКУ обурений рішенням суду Москви знести Український Храм
Світовий Конґрес Українців (СКУ) обурений рішенням Московського обласного суду від 11 жовтня 2016 р. залишити в силі вирок Ногінського міського суду про знесення Свято Троїцького храму Богородської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Новий рекорд світлої зірочки українського тенісу Світоліної!
Еліна Світоліна повторила досягнення Навратілової, Енен і Вільямс. Українка стала першою представницею жіночої туру, кому з 2010 року вдалося обіграти відразу декількох лідерів WTA за сезон.
Заява Українського інститут національної пам'яті з приводу знищення українських могил у Польщі
В час збройної агресії Російської Федерації проти України, Республіка Польща стала одним з тих сусідів, який чітко засвідчив свою повагу до суверенітету України та недоторканості українських кордонів. Протягом цих складних років, ми завжди відчували дружнє плече сусіда та міжнародного партнера. Не лише польська держава, але й ціле польське суспільство продемонструвало бажання розбудовувати між двома народами взаємини на засадах взаємоповаги і добросусідства.
На Рівненщині реалізовують проект із захисту дерев’яних храмів
Громадська організація “Інститут українського модернізму” з м. Рівне реалізовує проект "Архітектура дерев’яних церков Рівненщини: минуле, сьогодення, майбутнє"
Світовий конгрес PEN-клубу вперше відбудеться в Україні
У 2017 році в Україна вперше має прийняти Світовий конгрес PEN-клубу. Що це значить, розповів всесвітньо відомий український письменник Андрій Курков.
СКУ: #LetMyPeopleGo
СКУ закликає міжнародну спільноту захистити журналістів і всіх політичних в’язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами
Нобелівська премія та перспективи її отримання Україною
Зараз вже відомо: цього року серед Нобелівських лауреатів українців немає. Однак внесок українців у премію, якою мають нагороджувати за найбільші наукові досягнення є дуже вагомим.Чи є перспективи в України мати своїх Нобелівських лауреатів.
МЗС України: відвідання РФ небезпечне для українців
З огляду на останні подіїї з безпідставним затриманням громадян України на території Російської Федерації, МЗС України попереджає про небезпеку відвідин Росії.
Зустрічайте: Катерина Бабкіна. Літературні читання та живе спілкування в Ізраїлі
9 жовтня о 19.00 в Українському культурному центрі в Ізраїлі відбудеться творчий вечір однієї з найвідоміших українських письменниць, колумніста, сценариста, драматурга Катерини Бабкіної.
Президент СКУ Є.Чолій закликав українців Америки протидіяти російській дезінформації
25 вересня 2016 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій привітав XXII Конґрес Українців Америки, найвище зібрання Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), що відбулось 23-25 вересня 2016 р. у Гартфорді, США.
Невідоме з життя найвідомішого українця. Михайло Грушевський. Творення міфів.
29 вересня цього року, коли ми святкуємо 150-ту річницю від дня народження батька Української історії Михайла Грушевського, ми пригадуємо, що він зробив для створення та існування нашої держави. Але навряд чи багато хто знає достеменно, що ж справді відбувалося в ті часи. Пропонуємо поглянути на події давнини докладніше.
Трипільські жіночі фігурки, яким 5000 років.
У печері Вертеба під час археологічної експедиції знайдено фігурку жінки часів Трипільської культури
З життя пішла співачка квітів Параска Хома
Українських студентів запрошують безкоштовно вивчати польську мову онлайн
Запрошуємо відвідати форум «Invest & Trade in Ukraine», що відбудеться в Ізраїлі
21-22 вересня 2016 року у м. Тель-Авів, Ізраїль відбудеться форум «Invest & Trade in Ukraine», присвячений 25-тиріччю встановлення дипломатичних відносин між Державою Ізраїль та Україною. Основною темою форуму буде розвиток медичних закладів України.
Міжнародний симпозіум "Михайло Грушевський: знане і незнане" відбудеться у Львові
16 вересня 2016 року у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться Міжнародний симпозіум, присвячений діяльності Михайла Грушевського.
"Хіпіш" в світі моди або погляд на "брендоголиків" з одеським гумором
Два чудових хлопці з Одеси, звичайно ж справжні одесити, а значить носії іронічного сонячного світогляду окремої одеської культури, вирішили нагадати про серйозну проблему залежності від модних брендів та запропонували свої ліки - підготували незвичну колекцію футболочок, яка вже зчинила справжній "хіпіш" у світі моди.
"Антонов" хоче покарати недобросовісних російських партнерів
Боротьба з Росією тепер розгортається в небі. Цього разу вона сягнула комерційних питань "співробітництва" України з Росією у літакобудуванні. Традиційно Росія проявила себе недоброчесним партнером, з яким годі сподіватись на плідну взаємовигідну співпрацю.
У Львові відбувся Українсько-польський фестиваль партнерства
2-3 вересня 2016 року у Львові відбувся черговий 5-й українсько-польський «Фестиваль Партнерства»
Світовий Конґрес Українців закликає лідерів Великої двадцятки зупинити агресора
Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає лідерів Великої двадцятки дати чіткий, сильний і спільний сигнал під час саміту Великої двадцятки в Ханчжоу, Китай, 4-5 вересня 2016 р., що Велика двадцятка не буде толерувати грубі порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань, включаючи Хартію ООН і Мінські домовленості.
Українка Світоліна обіграла першу ракетку світу тенісистку Серену Вільямс на Олімпіаді-2016
Перша ракетка України Еліна Світоліна здобула надзвичайно важливу перемогу в своїй кар’єрі та вийшла до 1/4 фіналу Олімпіади-2016, обігравши першу ракетку світу Серену Вільямс (США)
"Антонов" відсудив у Росії 2,9 мільйони доларів
Відоме у всьому світі українське авіабудівне підприємство «Антонов» відсудило 2,9 мільйонів доларів у російської компанії «Авіакор» за використання товарного знаку українського підприємства в ході виробництва та продажу літаків.
Порошенко звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія задля автокефальної помісної української церкви
28 липня 2016 року Президент України П.Порошенко взяв участь у спільній молитві та урочистих заходах з нагоди Дня Хрещення Русі-України, які відбулися на Володимирській гірці у Києві. У своєму слові він звернувся по Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням у визнанні актокефалії єдиної помісної Української церкви.
Попередження для всіх українців, які подорожують до Росії
Оскільки останнім часом значно зросла кількість випадків безпідставного затримання та арештів громадян України на території Російської Федерації, застосування тортур до українців представниками російської влади, МЗС України розповсюдило попередження для всіх українців, які планують візити до Російської Федерації.
Українці Польщі вимагають від Ганни Герман спростування
Об'єднання українців у Польщі вимагає спростування заяви Ганна Герман, що за «геноцид» у Сеймі Польщі голосували навіть українці. Дане висловлювання Ганна Герман, колишній прес-секретар та радник президента-втікача В.Януковича, зробила у своїй авторській програмі «Суб’єктивні підсумки тижня» на телеканалі NewsOne в коментарі з приводу прийняття Сеймом Польщі заяви про геноцид поляків на Волині.
Уляна Супрун очолила Міністерство охорони здоров’я
Сьогодні, 27 липня 2016 року на засіданні Кабінету Міністрів України відомого лікарі-волонтера Уляну Супрун було призначено виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я.
Українці Іспанії самі просять МЗС призначити їм Генконсула в Барселоні
У п’ятницю, 23 липня, на фейзбук-порталі “Ucrania del Segura”опублікували звернення, в якому 28 громадян України та 8 громадян Іспанії звертаються до міністра Закордонних справ Павла Клімкіна із закликом призначити Світлану Крамаренко Генеральним консулом України в Барселоні.
Відкрите небо над Литвою для України
Україна та Литва запровадили режим "Відкритого неба" між країнами.
Росія краде українські енергоносії
Росія встановила бурові установки у виключній морській економічній зоні України, добуває та вивозить звідти енергоносії.
Українські діточки прибули на оздоровлення до Риму
До Риму з метою оздоровлення прибула група дітей з України (усього 23 особи). Серед них діти сироти, а також діти з малозабезпечених та багатодітних родин.
Нові подробиці щодо постраждалих у Ніцці українців #PrayForNice
Стали відомі нові подробиці щодо постраждалих від теракту українців у Ніцці. Відомо загалом, що постраждалих вже троє. Двоє - чоловік та жінка поранені. Один - чоловік, загинув.
Україна закликає світ покарати окупанта
У відповідь на вивезення 38 полотен Івана Айвазовського з Феодосійської галереї художника до Третьяковської галереї Москви Міністерство культури України оприлюднило заяву, у якій закликало світ покарати Росію за порушення міжнародного законодавства.
Канадський прем'єр говорить українською!
Під час свого офіційного візиту до України, який відбувався 11-12 липня 2016 року, канадський прем'єр Джастін Трюдо продемонстрував своє знання української мови.
Президент запросив Уляну Супрун до керівництва Міністерства охорони здоров'я
12 липня 2016 року Президент Петро Порошенко зустрівся з лікарем, волонтером, директором гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців Уляною Супрун та запропонував їй посаду заступника міністра охорони здоров'я України.
Де в Україні знаходиться єдиний у світі дохристиянський слов'янський храм?
В Ямпільському районі Вінницької області на березі неглибокої бурхливої річки Бушанки за 20 кілометрів від Ямполя, на кордоні з Молдовою є невеличко село Буша. Його населення складає лиш 847 осіб. Але історія цього села - це зріз історії України, починаючи з прадавнього Трипілля.
Канадський Viter в Україні!
13 липня 2016 року надзвичайний українсько-канадський колектив "Viter" розпочне свої виступи в Україні. Гастролі розпочнутьс на сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру. Глядачам буде представлена унікальна програма - протягом двогодинного виступу глядачі зможуть зануритися в Україну 125-річної давнини. Саме такою наші канадці зберегли її у своєму мистецтві.
Уряд України надасть добровольцям статус учасників АТО
Уряд України планує надати статус учасників АТО добровольцям, які не входять до складу офіційних військових частин, і які загинули або отримали поранення під час боїв на Сході України, захищаючи територіальну цілісність і Незалежність України.
Зустрічайте в Ізраїлі: Анатолій Матвійчук!
11 липня 2016 року о 19.00 в Українському культурному центрі в Ізраїлі відбудеться концерт народного артиста України Анатолія Матвійчука.
У Португалії розпочав роботу Перший літній український юнацький табір
3 липня 2016 року у Португалії розпочав роботу Перший літній український юнацький табір "Честь України – готов боронити!".
Український Крим. Де його знайти?
В Україні є ще один Крим, про який ви не знали. Український. Розташований він на Херсонщині.
Польща тимчасово призупиняє малий прикордонний рух з Україною
З 4 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею.
Ігор Янковський оголосив переможців конкурсу дитячого малюнку
25 червня в Києві, в «Українському домі» на Хрещатику відбулося урочисте оголошення фіналістів Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку "Україна: Шлях до миру!», проведеного Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» четвертий рік поспіль/
Мужність України
30 червня 2016 року Президент України нагородив Василя Сліпака "За мужність" І ступеня посмертно.
Вітаємо з Днем Конституції України!
Вже 20 років минуло з 28 червня 1996 року, коли на 5-ї сесії Верховної Ради України Другого скликання 315 з 450 депутатів Українського парламенту проголосували за Конституцію.
Донька Бориса Нємцова передала 700 тис.євро родинам загиблих українців
Жанна Нємцова, донька Бориса Нємцова, передала 700 тисяч євро для допомоги родинам Небесної сотні, медиків та журналістів, які загинули у зоні АТО, та багатодітним родинам загиблих бійців.
У США відбувся ХІХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді
ХІХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді, який відбувся в м.Виппані (США), підсумував діяльність організації за п’ять років, що минули з часу проведення чергового Конгресу та обрав нові керівні та контролюючі органи цієї молодіжної організації, яка діє в 10 країнах на 4 континентах.
Скільки музеїв відібрала Росія в Україні
Начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко повідомив, що тільки на території Криму знаходяться 82 музеї, захоплені Росією.
Очікуються зміни до порядку отримання віз для відвідин України
Україна планує ввести суттєві зміни в порядок отримання віз іноземними громадянами та особами без громадянства для відвідин України.
Світовий Конгрес Українців закликає Генерального секретаря ООН заявити, що Російська Федерація брутально порушує Хартію ООН
Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна заявити, що Російська Федерація брутально порушує Хартію ООН своєю військовою агресією на Сході України і нелегальною окупацією Криму та грубо зневажає людські права, зокрема українців та кримських татар.
Посол України обурений словами Генсека ООН щодо Росії
Володимир Єльченко, який є постійним представником України при Організації Об’єднаних Націй заявив, що глибоко обурений заявами генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна, що Росія має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.
Верховна Рада України просить Вселенського Патріарха Варфоломія надати автокефалію Православній церкві в Україні!
Сьогодні, 16 червня 2016 року, Верховна Рада України прийняла історичний документ "Звернення Верховної Ради України до Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні"
Як українців сприймають у світі
Микола Подрезан - відомий український мандрівник. Людина надзвичайної сили волі та мужності, що кинула виклик негараздам світу, подорожуючи у інвалідному візку екстремальним маршрутами. Микола ділиться своїми враженнями про те, як українців сприймають у світі.
У Центрі Вудро Вільсона - експозиція українського художника Віктора Сидоренка
У Вашингтоні, в Центрі Вудро Вільсона, відкрито експозицію робіт українського сучасного художника Віктора Сидоренка.
Сезон відпочинку відкритий - перші групи діток українських військових повертаються з Хорватії!
Перші три групи діточок з родин членів антитерористичної операції в Україні завершили відпочинок в місті Омиш, Хорватія.
Українська спецслужба попередила теракти у Франції за якими стоїть Росія
Служба безпеки України викрила терористичну групу, що планувала низку терактів у Франції напередодні та під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2016 року.
"Ми-діти твої, Україно". В Києві відкрилася виставка робіт маленьких українців з усього світу
Під патронатом МЗС України у 1 червня 2016 року, Міжнародний день захисту дітей у приміщенні Будинку вчителя у м. Києві відкрилася документальна виставка «Ми – діти твої, Україно!».
Невідомий приніс ще одну картину з музею міста Хорн до Посольства Нідерландів
30 травня 2016 року до Посольства Нідерландів в Україні невідомий приніс картину Іzaak Ouwater «Nieuwstraat in Hoorn» (1784 рік).
У Києві знайшли князівський палац 10 сторіччя
Під час ремонту сходів біля Десятинної церкви (на розі Володимирської та Андріївського узвозу) відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.
"Українці у Європі" - 16 країн, 10 000 км і лише 100 днів!
14 травня 2016 року у Львові стартував благодійний велопробіг "Українці в Європі". Учасники велоподорожі подолають маршрут довжиною 10 тисяч км, траса буде проходити через 16 європейських країн. Головна мета пробігу - привернути увагу європейців до наслідків війни на сході України і зібрати кошти для постраждалих учасників АТО.
Україна розкриває злочини міжнародної мафії: знайдено 17 шедеврів, викрадених у Італії
Українські прикордонники та слідчі Військової прокуратури України провели блискучу операцію, в результаті якої було знайдено колекцію з 17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.
Перша українська школа в ОАЕ
7 травня 2016 року на території церкви Christ Church (м.Дубай) відбулося урочисте відкриття української суботньої школи.
Жіночі історії Другої світової війни. Війна не робить винятків.
Український інститу національної пам'яті до Дня пам'яті та примирення на згадку про лихоліття війни підготував проект “Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової”. Це розповідь про надзвичайні долі українських жінок у Другій світовій війні.
Росія міняє заручників. Савченко. Надія в обмін на Віру.
Віру Савченко впустили до Росії, але не випустили. В середу 27 квітня 2016 року, пізно ввечері з'явилося повідомлення, що Віру Савченко, сестру Надії Савченко, не випускають з Росії.
Писанкова мозаїка. Сучасний розвиток спадку предків.
Мистецтво живе доти, доки воно розвивається. Це стостується і генетичної спадщини українського народу - Великодніх писанок. Давні символи Всесвіту, який оточував наших предків зберігаються у писанках. Зірки, як символ Всесвіту, сонячні символи свастики, сварги, алатирі, хвилясті закорлючки - символи води, схожі на нитку ДНК нашого народу, народні майстри намагаються зберегти та відтворити у своїх писанках. Але аби писанкарство не тільки зберігалося, але й розвивалося - замало сумлінно копіювати давні зразки. Братам Давиду та Дереку Василишин вдалося справді майже неможливе - зберегти автентичність стародавнього мистецтва писанкових мініатюр, помістивши їх в обрамлення майбутнього та сучасності. В їх мистецьких творах прадавні символи виходять за межі писанки, перетікають у простір, помножуючись та розподіляючись в ньому, поєднуючи минуле та майбутнє.
Роботи створюють писанки
Чи можна собі уявити український Великдень без писанки?! Без того довгого магічного процесу, що закарбовує прадавні символи на крихкому шкарлупинні... А якщо до цього процесу додати трохи винахідливості програмістів. Читате далі, що з цього може вийти...
Європейська Комісія відчиняє двері ЄС для українців. Перспектива отримання безвізового режиму стає реальною!
У середу, 20 квітня 2016 року, Європейська Комісія внесла законодавчу ініціативу щодо скасування візового режиму для України.
У Нідерланди повернулися картини, викрадені з музею Westfiries
Неочікуваний розвиток подій: 14 квітня 2016 року, чотири картини з колекції Музею Westfries, м.Хорн, Нідерланди, що були викрадені понад 10 років тому, були повернуті Голландії.
Український благодійний ярмарок у Гельсінкі
10 квітня 2016 року у рамках Міжнародного сімейного театрального дня у Гельсінкі, Фінляндія відбувся український благодійний ярмарок.
"Петриківка" у Мексиці
11 квітня 2016 року у будинку-музеї Першого друкарського станка Америки у м.Мехіко, Мексика відкрито виставку «Петріківка» мексиканського художника Мігеля Рінкона.
Запрошуємо на Великодній ярмарок в Австрії!
У неділю, 24 квітня, y серці Відня знову буде нагода побачитись. Уже вкотре відбудеться весняний великодній ярмарок. Окрім презентації виробів рукоділля та виробів на українську тематику, цей день збагатить насичена дитяча програма.
Україна створює Архів національної пам’яті та відкриває архіви КДБ
На сьогодні Україна проводить ревізію своїх архівів КҐБ для створення єдиного відкритого архіву — Архіву національної пам’яті.
Закордонні українці забезпечили військових журналістів сучасним польовим наметом для роботи в зоні АТО
8 квітня у центрі Львова, на площі Ринок відбулась презентація та передача гуманітарної допомоги українським військовим журналістам, які виконують завдання в зоні АТО, пневмокаркасного намету NPМ-26, який був виготовлений на кошти, зібрані представниками української діаспори.
В Словаччині розкажуть про Україну
28 квітня у словацькому місті Кошиці відкриється виставка «Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні», яку організовує український фонд культурних ініціатив «Ізоляція». Вона пройде в арт-центрі Tabačka Kulturfabrik.
Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій – Doctor Honoris Causa Львівської політехніки
«Нашого цвіту – по цілому світу!». За приблизними підрахунками, нині за межами України проживають 20 мільйонів етнічних українців. Є свідчення того, що після Революції гідності, після анексії Криму і окупації частини Донбасу з боку Російської Федерації у світі побільшало тих, хто почав називати себе українцем.
Українська діаспора Японії підтримує Україну
Це зазначив Президент України Петро Порошенко, який зустрівся з українською громадою в Токіо, перебуваючи в Японії з офіційним візитом.
#FreeSavchenko - суд дав Надії Савченко 22 роки колоній та штраф 30 тис. рублів!
Донецький суд Ростовської області РФ засудив українську льотчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч російських рублів.
#FreeSavchenko - суд визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення!
Донецький суд Ростовської області РФ визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення.
Герої серед нас. Василь Сліпак. Оперний співак зі зброєю у руках.
Василь Сліпак - оперний співак, який мешкає у Франції. Коли російські війська розв'язали війну на Сході України, він взяв у руки зброю у складі 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.
Вітаємо українців Італії: спрощено порядок обміну українських водійських прав
Вже через два місяці українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти україніські водійські посвідчення на італійські без іспитів
Візит економічної місії Нідерландів до України
З 15 по 17 березня 2016 року в Україні з візитом перебуває нідерландська економічна місія на чолі з міністром зовнішньої торгівлі і співробітництва цієї країни Ліліаною Плумен.
Український тревел-стартап визнано найкращим в світі
Туристичний сервіс Tripmydream став переможцем змагання Seedstars Summit 2016 Швейцарії серед тревел-стартапів.
Український тиждень розпочався в Європейському парламенті
В понеділок, 29 лютого 2016 року розпочався "український тиждень" в Європейському парламенті, який триватиме до 2 березня.
Заява СКУ з приводу деяких тверджень Папи Римського щодо України
Світовий Конґрес Українців стверджує, що не має жодного сумніву, хто розпочав війну на Сході України
На честь відомих українських біатлоністок назвали вулицю
Одна вулиця у Краснопіллі Сумської області тепер буде названа на честь виданих українських біатлоністок сестер Семеренко.
Подробиці зустрічі керівництва Львівської обласної ради з делегацією з Королівства Нідерландів
У Львівській обласній раді відбулася зустріч керівництва ради з лідером партії Демократи-66 голландського парламенту Олександром Пехтольдом та його колегами.
Трьох канадійців нагороджено Орденом пошани України
Три лікарі з Канади, які допомагають пораненим військовим-учасникам АТО у Головному військовому клінічному госпіталі в рамках спільної Канадсько-української акції, отримали нагороду з рук президента України.
1000 нових статей українською у Вікіпедії за 3 дні - результат Вікі-марафону!
30 січня відзначався День народження Вікіпедії. Цього року анлійська (найперша) відзначила своє 15-річчя, українськая - 12-річчя, а кримсько-татарська - 8-річчя. На честь Дня народження Вікіпедії було проведено Вікі-марафон.
22 винаходи українців, якими дорожить весь світ
Щорічно українськими вченими створюються тисячі винаходів. Одні відразу йдуть в життя, інші проходять важкий шлях допоки їх знайде заслужене визнання. Одні відкриття гучномовно вриваються у світ, інші стають лише маленькими кроками довгого процесу грандіозних змін у ньому. Та суть залишається єдиною: ми активно вносимо свій вклад у розвиток людства, і цим варто пишатись.
Кияни пропонують керівництву міста перейменувати бульвар Івана Лепсе на честь Вацлава Гавела
Ініціативна група киян закликає Комісію КМДА з питань найменувань рекомендувати, а депутатів Київської міської ради – проголосувати “за” перейменування бульвару Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела.
2016 рік - Рік Українців Саскечевану!
Уряд провінції Саскачеван вирішив вшанувати внесок громадян українського походження проголошенням 2016-го Роком Українців Саскачевану.
Українці Канади шукають трьох бійців що потребують безкоштовного протезування
Команда Проекту підтримки протезування в Україні шукає трьох бійців, щовтратили на війні кінцівки, для протезування в рамках приїзду до Львова закордонних фахівців.
В Україні перейменують більше ста населених пунктів.
Профільний комітет парламенту затвердив нові назви першої сотні міст і сіл, які Рада невдовзі перейменує в рамках декомунізації.
Канадська діаспора продовжуватиме відстоювати інтереси України
Українська громада Канади обіцяє інформувати канадський істеблішмент щодо розвитку подій в Україні та активно лобіювати інтереси нашої країни.
Центр Довженка вибрав дизайн для Музею кіно
Відкриття заплановане на перше півріччя 2016 року.
Діаспора у США стежитиме, щоб Україна не стала жертвою геополітики
Лідери української діаспори у США стежитимуть, щоб підхід до України не змінився. Про це вони розповіли Голосу Америки, повідомляє gazeta.ua.
Уряд Канади виділить Україні 13,6 млн доларів для розвитку малого та середнього бізнесу
Уряд Канади в 2016-2021 роках виділить Україні 13,6 млн доларів для поліпшення двосторонніх торговельних відносин та розвитку підприємств малого та середнього бізнесу.
СКУ закликає ввести для України "план Маршалла"
У своєму виступі перед комітетом з політичних питань і демократії ПАРЄ президент Світового конгресу українців Євген Чолій закликав міжнародне співтовариство надати Україні економічну допомогу.
Більшість українців незадоволені рівнем культури у своїх містах, - опитування
Рівнем культури у своїх містах задоволений лише 21% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного всесвітньою мережею німецьких культурних центрів Гете-Інститутом.
Львів визнано "містом літератури" ЮНЕСКО
За офіційними результати відбору до програми "Місто літератури ЮНЕСКО" статус міста літератури ЮНЕСКО здобуло місто Львів.
Вифлеємський Вогонь Миру напередодні Різдвяних свят прибуде до Латвії
Цього року організатори просять повідомляти в які міста буде превезено Вифлеємський Вогонь Миру, щоб зробити відповідну карту.
Вифлеємський Вогонь Миру напередодні Різдвяних свят прибуде до Латвії
Цього року організатори просять повідомляти в які міста буде превезено Вифлеємський Вогонь Миру, щоб зробити відповідну карту.
Українська громада ОАЕ зібрала понад $800 на Різдвяному ярмарку в Абу-Дабі
11 грудня, українці ОАЕ вперше взяли участь в благодійному різдвяному ярмарку в St. Joseph's Cathedral Abu Dhabi.
СКУ продовжить підтримувати Україну
5 грудня 2015 р. відбулась зустріч Координаційного комітету підтримки України Світового Конґресу Українців (СКУ) з Головою Комітету Верховної Ради України в закордонних справах Ганною Гопко, і народним депутатом України Павлом Кишкарем.
Українська діаспора у Франції добилась заборони російського пропагандистського фільму
Завдяки активістам української громади у Франції вдалося зупинити черговий інструмент російської пропаганди, який мав на меті виправдати анексію Криму Росією перед французьким глядачем.
На заздрість всим українофобам. Українська мова є найдавнішою з живих слов’янських мов
На думку багатьох дослідників, українська мова є найдавнішою з живих слов’янських мов, а російська мова новіша й походить від української церковної мови (церковнослов’янської).
Український фільм "Плем’я" був високо оцінений американськими кінокритиками
Кінокритики Лос-Анджелеса дали друге місце українській стрічці «Плем'я» в категорії «найкращий іноземний фільм».
Україна і Чехія запустять до новорічних свят прямий поїзд Київ - Прага
Між українською і чеською столицями буде відновлено пряме залізничне сполучення.
Кожен українець може долучитися до популяризації України в світі
У річницю початку Революції Гідності стартував проект "Україна. Гідність. Свобода. Креативність". Даний проект виходить за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Презентація проекту та інтерактивного сайту проекту, відбулася 30 листопада в Міністерстві закордонних справ України.
Українські гімнастки завоювали все "золото" на турнірі у Бразилії
Разом гімнастки виграли 5 золотих та 5 срібних медалей
Другий конкурс хореографів "Балет-ФЕСТ 2016"
Запрошуємо вас прийняти участь у Другому конкурсі хореографів "БАЛЕТ-ФЕСТ 2016"
З 12 листопада 2015 року іноземцям дозволено служити у Збройних силах України
12 листопада 2015 року набув чинності закон, що дозволяє іноземцям служити в українській армії.
В Україні відзначатимуть День Гідності та Свободи
Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи
Детективна історія волинського серпанку
Навколо унікальної техніки ткацтва, відомої під назвою "серпанок" розгоратється справжній скандал, який може поставити під загрозу включення цієї унікальної української техніки до культурної псадщини ЮНЕСКО.
Послом України в Канаді буде призначено Андрія Шевченка
За повідомленням Ірини Геращенко, народного депутата, голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, розміщеному на її сторінці у facebook, з дня на день очікується призначення екс-депутат Верховної Ради від БЮТ громадського діяча та політика Андрія Шевченка Послом України у Канаді
Новий український Рекорд Гіннесса!
5 вересня 2015 року у польському місті Красічин 250 юнаків та дівчат одночасно танцювали гопак.
МЗС України: #FreeSavchenko, #FreeSentsov, #FreeKolchenko, #LetMyPeopleGo
Міністерство закордонних справ України закликає всіх небайдужих підтримати незаконно ув’язнених українців.
#FreeSentsov Ціна бути українцем
Північно-Кавказький військовий окружний суд в Ростові-на Дону оголосив вирок українському кінорежисерові Олегу Сенцову і кримському активісту Олександру Кольченку, обвинувачених у Росії в «терактах» - 20 та 10 років ув'язнення.
Як козаки... себто кіборги на Пелопонесі відпочивали
Нагадаємо, що українські "кіборги" Костянтин Кузик, Тарас Мачалаба і Володимир Фещин зараз перебувають на відпочинку у Греції.
"Кобзар" Т.Г. Шевченка у Китаї
У Китаї планують видати "Кобзар" Т.Г.Шевченка з ілюстраціями китайських авторів.
Запрошуємо: Дні української культури в Словенії!
Нагадуємо, що у Словенії у м.Жалець та у м.Штаніель 19-22 серпня 2015 року відбуваються Дні української культури. Запрошуємо всіх долучитися!
Нідерланди: готуємось до Дня незалежності України
Brand New Ukraine запрошує всіх українців Нідерландів відсвяткувати День незалежності України 22 серпня 2015 року з 16.00 Golfbaan Naarderbos, IJsselmeerweg 100, 1411 DL Naarden
Світле свято Яблучного спасу
19 серпня, православні та греко-католики відзначають одне з дванадцяти великих церковних свят – Преображення Господнє або Яблучний Спас.
Лондон: готуємось до Дня Незалежності України
Спільнота facebook London Euromaidan запрошує відсвяткувати День Незалежності у Лондоні 23 серпня о 14.30 біля памятника Св. Володимиру, 79 Holland Park, London W11 3SW
Українські діточки в Каталонії
Українці Каталонії організували відпочинок для українських діточок, батьки яких загинули, поранені або воюють на Сході України
Церковна громада УГКЦ св. влкмч. Юрія у місті Лейпциг для України
Громада Української греко-католицької церкви міста Ляйпціґа з червня 2014 року допомогає українським воякам
"Криваві гроші фонду Franklin Templeton"
Фейсбук-товариство Euromaidan Press запрошує всіх долучитися до акції протесту проти дій приватного інвестиційного фонду Franklin Templton, який підозрюють у змові з В.Януковичем
Таллінн: готуємось до Дня Незалежності
Центр української культури і Конгрес українців Естонії запрошує усіх небадужих приєднатися до мітигну, який відбудеться у середу, 19 серпня 2015 року 3:00 pm - 4:00 pm in UTC+0
День пам'яті загиблих в урочищі Сандармох
5 серпня 2015 року в урочищі Сандармох (Республіка Карелія) відбулися жалобні заходи в пам'ять жертв політичних репресій.
Українські дизайнери в Каліфорнії
22 серпня 2015 року в Сакраменто, Каліфорнія, відбудеться четвертий показ брендового українського одягу ручної роботи від сучасних українських Ukrainian Fashion Show by UaModna
Українська співачка американського походження гастролює Сполученими Штатами
Чудова українська співачка Брія Блессінг у серпні розпочинає тур містами Північної Америки.
Німеччина: готуємося до Дня Незалежності України
23-24 серпня 2015 року, з нагоди святкування Дня Незалежності України в Берліні заплановано проведення українського пікніка та святкового концерту.