×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

Стрітення в перекладі зі старослов’янської – «зустріч». Цього дня відбулася зустріч Бога і людства. А в переносному сенсі – зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому...

З огляду на те, що для після понівечення пам'ятника трагічно загиблим 1944 року полякам у Гуті Пеняцькій, кремлівські маріонетки ніяк не зупиняться, та вже сплюндрували монумент на місці жертв тоталітарних режимів у Биківні, варто поглянути уважніше, хто стоїть за цим, хто є посередником та провідником кремлівських вказівок, спрямованих на знищення довіри та приязні між народами України та Польщі. 

Прізвища, що закінчуються суфіксом «енко», вважаються найбільш типовими для українців, і не тому, що становлять найбільшу групу, а тому, що практично не зустрічаються у інших слов'янських народів.

Її красу порівнюють з легендарною Гретою Гарбо. Біографію акторки називають таємничою, адже інформацію про її життя вдалось збирати по крупинках із різних джерел.

П'ятниця, 23 грудня 2016 09:20

Зустрічайте ONUKA в Гаазі!

На вас чекає неймовірна подія! 14 січня 2017 року в Paard van Troje м. Гаага відбудеться концерт відомого українського проекту ONUKА.

На висоті п'яти метрів на фресці «Сорок мучеників Севастійських» історик В'ячеслав Корнієнко знайшов напис, якому більше 1000 років. Яку таємницю може приховувати цей напис? Шукайте відповідь у нашій статті.

У неділю, 18 грудня 2016 р., у переддень празника святого отця Миколая, святителя Мир Лікійських, Чудотворця, українська громада центрально-італійського міста Рієті святкувала подвійне свято: храмовий празник та душпастирські відвідини Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії Преосвященного владики Діонісія (Ляховича). Своєю присутністю свято звеличив і єпископ Рієті монсеньйор Доменіко Помпілі.

19 грудня 2016 року у Національному культурному центрі України у м. Москві відбувся музичний вечір «Зимова рапсодія», присвячений Дню святого Миколая.

У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» за численної кількості зацікавлених відбулася презентація книжки спогадів члена ОУН і в’язня нацистського концтабору Аушвіц Омеляна Коваля. Омелян Коваль є си не єдиним живим свідком вбивства братів С.Бандери у концтаборі Аушвіц.

В Посольстві України вручили відзнаки Міністра оборони України та грамоти Посольства американським медикам та волонтерам, які допомагають розбудовувати систему медичного забезпечення в Збройних силах України та лікувати українських поранених в медичних закладах в США.

13 грудня 2016 року в Університеті Валенсії пройшли міждисциплінарні слухання, присвячені Україні – її історії, сьогоденню, правовим аспектам анексії Росією Криму, перспективам європейської інтеграції. 

Ганна Дудич, вчителька англійської мови, яка викладає у гімназії ім.Тараса Шевченка у Кропивницькому, ввійшла до рейтингу 50-ти найкращих вчителів світу.

Друзі! Хто ще не бував у Києві, або хто вже бував, запрошуємо відвідати 16 грудня 2016 року перші Дні Києва у Тель-Авіві. 

14-15 грудня 2016 року в Тель-Авіві вперше відбудеться Israeli Ukrainian Entrepreneurship Forum (Ізраїльсько-Український Форум Підприємців). 

10 грудня 2016 року запрошуємо всіх голандців на українські вечорниці. Давайте проведемо цей рік галасно, весело в нашому дружньому українсько-голландському товаристві і відсвяткуємо останні цього року Вечорниці – Андріївські.

15 грудня 2016 року в НУ «Львівська політехніка»  відбудеться Міжнародна конференція «Міграція між Україною та ЄС: виклики безвізового режиму». Запрошуємо взяти участь!

26 листопада 2016 року в Будапешті пройшли поминальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, які проводилися Державним самоврядуванням українців Угорщини та Товариством української культури в Угорщині спільно з Посольством.

27 листопада в центрі Праги відбулася Скорботна хода в пам"ять про жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр.

26 листопада Українська громада у приміщенні «Української хати в Аммані» вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та підтримала акцію «Запали свічку пам’яті» у знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Поминальним дзвоном та спільною молитвою Брюссель вшанував пам'ять жертв Голодомору-геноциду в Україні

У суботу 19 листопада у м. Санліс, що 40  км північніше Парижу – історичній посілості королеви Анни, відбулися традиційні заходи із вшанування жертв Голодомору в Україні.

Одні його називали неприборканим авантюристом, інші – державотворцем. Він жив у той час коли українські землі перебували у складі Великого князівства Литовського, а польська шляхта всіляко намагалась католізувати православ’я і зменшити вплив волинських князів. Його діяння тісно переплітаються з історією Луцька. І хоч він був однією з найцікавіших постатей 15 ст., проте згадок про нього залишилось небагато. Ким був Великий литовський князь Свидригайло Ольгердовича намагалась розповісти на сторінках свого нового роману литовська письменниця Валентина Цайтлер.

Спілка Української Молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Голодомору та терору.

18 листопада 2016 р. у приміщенні Вселенського Патріархату в Стамбулі, Туреччина, Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій зустрівся зі Святійшим Вселенським Патріархом Варфоломієм І, Архієпископом Константинополя - Нового Риму.

Сьогодні як ніколи гостро постає питання про об’єднання усіх православних українців у єдину Помісну Українську Православну Церкву з духовним центром в місті Києві. Священики Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччини повною мірою відчували і свою відповідальність перед Богом і Україною. Вони вирішили долучитися до побудови Української Православної Помісності й приєднатися до Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ольга Броварець - наймолодший доктор наук в Україні. Їй, разом з її науковим керівником професором Дмитром Говоруном вдалося зробити унікальне відкриття, здатне зробити переворот у світі науки та відзначене міжнародною премією SCOPUS AWARDS UKRAINE 2016 у номінації "Найкращий колектив учених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій".

Жидичинський чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця по праву вважається одним із найстаріших монастирів нашої країни: перша згадка про нього датується 1227 роком. А з 2003 року обитель узялися ставити на ноги небайдужі монахи, й до сьогодні крок за кроком насельники власними силами вдихають у неї нове життя.

Президент України підтримав флеш-моб #слухайукраїнське, розпочатий Вікторією Сюмар на підтримку української пісні.

1 листопада, в День усіх святих, на Личаківському цвинтарі відбулася щорічна українсько-польська Молитва примирення, яку 2002 року започаткували кардинал Гузар і кардинал Яворський.

1 листопада 2016 р. у Києві, Україна, відбулася офіційна  зустріч Президента Світового Конґресу Українців (СКУ) Евгена Чолія з Президентом України Петром Порошенком

26 жовтня 2016 року Міністр освіти і науки України Л. Гриневич підписала наказ  щодо проведення ІІІ Міжнародного конкурсу “Найкращий учитель української мови за кордоном”.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) привітав та висловив цілковиту підтримку за рішучу та принципову позицію Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейна щодо oбмеження права вето в Раді Безпеки ООН, яка була представлена під час його наступної заяви 4 жовтня 2016 р.

Якщо уважно придивитися до фасаду будинку за номером 17 на вулиці Драгоманова, де нині розміщується турагенція “Клеопатра”, то ніби нічого незвичайного й немає. Окрім хіба що оригінального карнизу угорі, під дахом.  Але, якщо подивитися на будинок з двору, то можна побачити і карниз, і колони із виліпленими завитками, що вирізняє будівлю з-поміж інших старовинних споруд Рівного. Цей будинок — колишня паркова оранжерея родового маєтку князів Любомирських, який колись розміщувався у районі нинішніх стадіону “Авангард” та “Лебединки”. 

У селі Мала Ростівка Вінницької області занедбана та майже зруйнована стоїть старовинна дерев'яна козацька церква. Її очіувала сумна доля, якиби не місцевий фермер, який не зміг байдуже спостерігати за тою бідою, що наробили час та люди.

Вчора, 24 жовтня 2016 року увесь світ облетіло повідомлення про величезну втрату всього Українства - смерть "Гаврилишина, українця", як він сам себе називав - втілення української мрії та взіряця для всіх нас, українців. Для редакції сайту української діаспори "Стожари" він назавжди залишиться уособленням непереборного оптимізму та віри у найкраще для вього українського народу.

24 жовтня о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарьский економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин. Ще 19 жовтня 2016 року ми вітали видатного Українця з ювілеєм, а сьогодні з болем ділимося з нашими читачами сумною новиною.

Понеділок, 24 жовтня 2016 08:27

Українській школі у Варшаві - 10 років!

Цими днями відзначали 10-річчя існування Міжшкільного пункту навчання української мови у Варшаві. У святкуванні ювілею взяли участь близько 200 людей.

Генеральний секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів (Австралія) нещодавно перебував з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки. Під час візиту відбулася зустріч з Послом України в США Валерієм Чалим.

Українська земля багата на таланти, але почасти вони в далеких країнах відоміші, ніж на Батьківщині. Так сталося і з Володимиром Хавкіним - українським вченим, який врятував світ від чуми та холери, став лікарем - героєм Індії.

Департамент консульської служби МЗС України у зв'язку з загрозою вчинення терактів у Туреччині опублікував застереження для всіх українців, які знаходяться в країні.

Франція нагородили українського ученого-мовознавця, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Помірка орденом офіцера Академічних Пальм. Цю відзнаку понад 200 років тому заснував Наполеон, нині Міністерство освіти Франції присвоює її за значні заслуги в освіті і науці.

Команда України здобула перемогу на Фестивалі світла, який проходив у столиці Німеччини, місті Берліні.

У суботу, 15 жовтня 2016 року відійшов у вічність Клим Чурюмов - гордість України, легенда наукового світу, відкривач комет.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) обурений рішенням Московського обласного суду від 11 жовтня 2016 р. залишити в силі вирок Ногінського міського суду про знесення Свято Троїцького храму Богородської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Еліна Світоліна повторила досягнення Навратілової, Енен і Вільямс. Українка стала першою представницею жіночої туру, кому з 2010 року вдалося обіграти відразу декількох лідерів WTA за сезон.

В час збройної агресії Російської Федерації проти України, Республіка Польща стала одним з тих сусідів, який чітко засвідчив свою повагу до суверенітету України та недоторканості українських кордонів. Протягом цих складних років, ми завжди відчували дружнє плече сусіда та міжнародного партнера. Не лише польська держава, але й ціле польське суспільство продемонструвало бажання розбудовувати між двома народами взаємини на засадах взаємоповаги і добросусідства.  

Громадська організація “Інститут українського модернізму” з м. Рівне реалізовує проект "Архітектура дерев’яних церков Рівненщини: минуле, сьогодення, майбутнє"

У 2017 році в Україна вперше має прийняти Світовий конгрес PEN-клубу. Що це значить, розповів всесвітньо відомий український письменник Андрій Курков.

Понеділок, 10 жовтня 2016 07:44

СКУ: #LetMyPeopleGo

СКУ закликає міжнародну спільноту захистити журналістів і всіх політичних в’язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами

Зараз вже відомо: цього року серед Нобелівських лауреатів українців немає. Однак внесок українців у премію, якою мають нагороджувати за найбільші наукові досягнення є дуже вагомим.Чи є перспективи в України мати своїх Нобелівських лауреатів.

З огляду на останні подіїї з безпідставним затриманням громадян України на території Російської Федерації, МЗС України попереджає про небезпеку відвідин Росії.

9 жовтня о 19.00 в Українському культурному центрі в Ізраїлі відбудеться творчий вечір однієї з найвідоміших українських письменниць, колумніста, сценариста, драматурга Катерини Бабкіної.

25 вересня 2016 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій привітав XXII Конґрес Українців Америки, найвище зібрання Українського Конґресового Комітету Америки (УККА), що відбулось 23-25 вересня 2016 р. у Гартфорді, США.

29 вересня цього року, коли ми святкуємо 150-ту річницю від дня народження батька Української історії Михайла Грушевського, ми пригадуємо, що він зробив для створення та існування нашої держави. Але навряд чи багато хто знає достеменно, що ж справді відбувалося в ті часи. Пропонуємо поглянути на події давнини докладніше.

У печері Вертеба під час археологічної експедиції знайдено фігурку жінки часів Трипільської культури

23 вересня 2016 року з життя пішла народна художниця Параска Хома, відома на весь світ майстриня створення чарівних квіткових килимів на холсті.

Вже через тиждень, 3 жовтня розпочнеться новий навчальний рік у польських університетах. Цього року навчання розпочне аж сто тисяч студентів з України.
Польсько-український портал “Порт Європа” запрошує всіх студентів (і інших охочих) скористатись безкоштовним інтернет-курсом польської мови для українців.

21-22 вересня 2016 року у м. Тель-Авів, Ізраїль відбудеться форум «Invest & Trade in  Ukraine», присвячений 25-тиріччю встановлення дипломатичних відносин між Державою Ізраїль та Україною. Основною темою форуму буде розвиток медичних закладів України.

16 вересня 2016 року у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться Міжнародний симпозіум, присвячений діяльності Михайла Грушевського.

Два чудових хлопці з Одеси, звичайно ж справжні одесити, а значить носії іронічного сонячного світогляду окремої одеської культури, вирішили нагадати про серйозну проблему залежності від модних брендів та запропонували свої ліки - підготували незвичну колекцію футболочок, яка вже зчинила справжній "хіпіш" у світі моди.

Боротьба з Росією тепер розгортається в небі. Цього разу вона сягнула комерційних питань "співробітництва" України з Росією у літакобудуванні. Традиційно Росія проявила себе недоброчесним партнером, з яким годі сподіватись на плідну взаємовигідну співпрацю.

2-3 вересня 2016 року у Львові відбувся черговий 5-й українсько-польський «Фестиваль Партнерства»

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає лідерів Великої двадцятки дати чіткий, сильний і спільний сигнал під час саміту Великої двадцятки в Ханчжоу, Китай, 4-5 вересня 2016 р., що Велика двадцятка не буде толерувати грубі порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань, включаючи Хартію ООН і Мінські домовленості.

Перша ракетка України Еліна Світоліна здобула надзвичайно важливу перемогу в своїй кар’єрі та вийшла до 1/4 фіналу Олімпіади-2016, обігравши першу ракетку світу Серену Вільямс (США)

Відоме у всьому світі українське авіабудівне підприємство «Антонов» відсудило 2,9 мільйонів доларів у російської компанії «Авіакор» за використання товарного знаку українського підприємства в ході виробництва та продажу літаків.

28 липня 2016 року Президент України П.Порошенко взяв участь у спільній молитві та урочистих заходах з нагоди Дня Хрещення Русі-України, які відбулися на Володимирській гірці у Києві. У своєму слові він звернувся по Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням у визнанні актокефалії єдиної помісної Української церкви.

Оскільки останнім часом значно зросла кількість випадків безпідставного затримання та арештів громадян України на території Російської Федерації, застосування тортур до українців представниками російської влади, МЗС України розповсюдило попередження для всіх українців, які планують візити до Російської Федерації.

Об'єднання українців у Польщі вимагає спростування заяви Ганна Герман, що за «геноцид» у Сеймі Польщі голосували навіть українці. Дане висловлювання  Ганна Герман, колишній прес-секретар та радник президента-втікача В.Януковича, зробила у своїй авторській програмі «Суб’єктивні підсумки тижня» на телеканалі NewsOne в коментарі з приводу прийняття Сеймом Польщі заяви про геноцид поляків на Волині.

Сьогодні, 27 липня 2016 року на засіданні Кабінету Міністрів України відомого лікарі-волонтера Уляну Супрун було призначено виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я.

У п’ятницю, 23 липня, на фейзбук-порталі “Ucrania del Segura”опублікували звернення, в якому 28 громадян України та 8 громадян Іспанії звертаються до міністра Закордонних справ Павла Клімкіна із закликом призначити Світлану Крамаренко Генеральним консулом України в Барселоні.

Україна та Литва запровадили режим "Відкритого неба" між країнами.

Понеділок, 25 липня 2016 11:29

Росія краде українські енергоносії

Росія встановила бурові установки у виключній морській економічній зоні України, добуває та вивозить звідти енергоносії.

До Риму з метою оздоровлення прибула група дітей з України (усього 23 особи).  Серед них діти сироти, а також діти з малозабезпечених та багатодітних родин.

Стали відомі нові подробиці щодо постраждалих від теракту українців у Ніцці. Відомо загалом, що постраждалих вже троє. Двоє - чоловік та жінка поранені. Один - чоловік, загинув.

У відповідь на вивезення 38 полотен Івана Айвазовського з Феодосійської галереї художника до Третьяковської галереї Москви Міністерство культури України оприлюднило заяву, у якій закликало світ покарати Росію за порушення міжнародного законодавства.

Під час свого офіційного візиту до України, який відбувався 11-12 липня 2016 року, канадський прем'єр Джастін Трюдо продемонстрував своє знання української мови.

12 липня 2016 року Президент Петро Порошенко зустрівся з лікарем, волонтером, директором гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців Уляною Супрун та запропонував їй посаду заступника міністра охорони здоров'я України.

В Ямпільському районі Вінницької області на березі неглибокої бурхливої річки Бушанки за 20 кілометрів від Ямполя, на кордоні з Молдовою є невеличко село Буша. Його населення складає лиш 847 осіб. Але історія цього села - це зріз історії України, починаючи з прадавнього Трипілля.

Понеділок, 11 липня 2016 07:48

Канадський Viter в Україні!

13 липня 2016 року надзвичайний українсько-канадський колектив "Viter" розпочне свої виступи в Україні. Гастролі розпочнутьс на сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру. Глядачам буде представлена унікальна програма  - протягом двогодинного виступу глядачі зможуть зануритися в Україну 125-річної давнини. Саме такою наші канадці зберегли її у своєму мистецтві.

Уряд України планує надати статус учасників АТО добровольцям, які не входять до складу офіційних військових частин, і які загинули або отримали поранення під час боїв на Сході України, захищаючи територіальну цілісність і Незалежність України.

11 липня 2016 року о 19.00 в Українському культурному центрі в Ізраїлі відбудеться концерт народного артиста України Анатолія Матвійчука.

3 липня 2016 року у Португалії розпочав роботу Перший літній український юнацький табір "Честь України – готов боронити!".

В Україні є ще один Крим, про який ви не знали. Український. Розташований він на Херсонщині.

З 4 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею.

25 червня в Києві, в «Українському домі» на Хрещатику відбулося урочисте оголошення фіналістів Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку "Україна: Шлях до миру!», проведеного Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» четвертий рік поспіль/

П'ятниця, 01 липня 2016 10:44

Мужність України

30 червня 2016 року Президент України нагородив Василя Сліпака "За мужність" І ступеня посмертно.

Вівторок, 28 червня 2016 03:41

Вітаємо з Днем Конституції України!

Вже 20 років минуло з 28 червня 1996 року, коли на 5-ї сесії Верховної Ради України Другого скликання 315 з 450 депутатів Українського парламенту проголосували за Конституцію.

Жанна Нємцова, донька Бориса Нємцова, передала 700 тисяч євро для допомоги родинам Небесної сотні, медиків та журналістів, які загинули у зоні АТО, та багатодітним родинам загиблих бійців.

ХІХ Світовий Конгрес Спілки Української Молоді, який відбувся в м.Виппані (США), підсумував діяльність організації за п’ять років, що минули з часу проведення чергового Конгресу та обрав нові керівні та контролюючі органи цієї молодіжної організації, яка діє в 10 країнах на 4 континентах.

Начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко повідомив, що тільки на території Криму знаходяться 82 музеї, захоплені Росією.

Україна планує ввести суттєві зміни в порядок отримання віз іноземними громадянами та особами без громадянства для відвідин України.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає Генерального секретаря ООН Бан Кі-Муна заявити, що Російська Федерація брутально порушує Хартію ООН своєю військовою агресією на Сході України і нелегальною окупацією Криму та грубо зневажає людські права, зокрема українців та кримських татар.

Володимир Єльченко, який є постійним представником України при Організації Об’єднаних Націй заявив, що глибоко обурений заявами генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна, що Росія має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

Сьогодні, 16 червня 2016 року, Верховна Рада України прийняла історичний документ "Звернення Верховної Ради України до Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні"

Вівторок, 14 червня 2016 05:50

Як українців сприймають у світі

Микола Подрезан  - відомий український мандрівник. Людина надзвичайної сили волі та мужності, що кинула виклик негараздам світу, подорожуючи у інвалідному візку екстремальним маршрутами. Микола ділиться своїми враженнями про те, як українців сприймають у світі.

У Вашингтоні, в Центрі Вудро Вільсона, відкрито експозицію робіт українського сучасного художника Віктора Сидоренка.

Перші три групи діточок з родин членів антитерористичної операції в Україні завершили відпочинок в місті Омиш, Хорватія.

Служба безпеки України викрила терористичну групу, що планувала низку терактів у Франції напередодні та під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2016 року.

Під патронатом МЗС України у 1 червня 2016 року, Міжнародний день захисту дітей у приміщенні Будинку вчителя у м. Києві відкрилася документальна виставка «Ми – діти твої, Україно!».

30 травня 2016 року до Посольства Нідерландів в Україні невідомий приніс картину Іzaak Ouwater «Nieuwstraat in Hoorn» (1784 рік).

Під час ремонту сходів біля Десятинної церкви (на розі Володимирської та Андріївського узвозу) відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.

14 травня 2016 року у Львові стартував благодійний велопробіг "Українці в Європі". Учасники велоподорожі подолають маршрут довжиною 10 тисяч км, траса буде проходити через 16 європейських країн. Головна мета пробігу - привернути увагу європейців до наслідків війни на сході України і зібрати кошти для постраждалих учасників АТО.

Українські прикордонники та слідчі Військової прокуратури України провели блискучу операцію, в результаті якої було знайдено колекцію з 17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.

Вівторок, 10 травня 2016 08:07

Перша українська школа в ОАЕ

7 травня 2016 року на території церкви Christ Church (м.Дубай) відбулося урочисте відкриття української суботньої школи.

Український інститу національної  пам'яті до Дня пам'яті та примирення на згадку про лихоліття війни підготував проект “Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової”. Це розповідь про надзвичайні долі українських жінок у Другій світовій війні.

Віру Савченко впустили до Росії, але не випустили. В середу 27 квітня 2016 року, пізно ввечері з'явилося повідомлення, що Віру Савченко, сестру Надії Савченко, не випускають з Росії.

Мистецтво живе доти, доки воно розвивається. Це стостується і генетичної спадщини українського народу - Великодніх писанок. Давні символи Всесвіту, який оточував наших предків зберігаються у писанках. Зірки, як символ Всесвіту, сонячні символи свастики, сварги, алатирі, хвилясті закорлючки  - символи води, схожі на нитку ДНК нашого народу, народні майстри намагаються зберегти та відтворити у своїх писанках. Але аби писанкарство не тільки зберігалося, але й розвивалося - замало сумлінно копіювати давні зразки. Братам Давиду та Дереку Василишин вдалося справді майже неможливе - зберегти автентичність стародавнього мистецтва писанкових мініатюр, помістивши їх в обрамлення майбутнього та сучасності. В їх мистецьких творах прадавні символи виходять за  межі писанки, перетікають у простір, помножуючись та розподіляючись в ньому, поєднуючи минуле та майбутнє.   

Понеділок, 02 травня 2016 07:49

Роботи створюють писанки

Чи можна собі уявити український Великдень без писанки?! Без того довгого магічного процесу, що закарбовує прадавні символи на крихкому шкарлупинні... А якщо до цього процесу додати трохи винахідливості програмістів. Читате далі, що з цього може вийти...

У середу, 20 квітня 2016 року, Європейська Комісія внесла законодавчу ініціативу щодо скасування візового режиму для України.

Неочікуваний розвиток подій: 14 квітня 2016 року, чотири картини з колекції Музею Westfries, м.Хорн, Нідерланди, що були викрадені понад 10 років тому, були повернуті Голландії.

10  квітня 2016 року у рамках Міжнародного сімейного театрального дня у Гельсінкі, Фінляндія відбувся український благодійний ярмарок.

П'ятниця, 15 квітня 2016 08:29

"Петриківка" у Мексиці

11 квітня 2016 року у будинку-музеї Першого друкарського станка Америки у м.Мехіко, Мексика відкрито виставку «Петріківка» мексиканського художника Мігеля Рінкона.

У неділю, 24 квітня,  y серці Відня знову буде нагода побачитись. Уже вкотре відбудеться весняний великодній ярмарок. Окрім презентації виробів рукоділля та виробів на українську тематику, цей день збагатить насичена дитяча програма.

На сьогодні Україна проводить ревізію своїх архівів КҐБ для створення єдиного відкритого архіву — Архіву національної пам’яті.

8 квітня у центрі Львова, на площі Ринок відбулась презентація та передача гуманітарної допомоги українським військовим журналістам, які виконують завдання в зоні АТО, пневмокаркасного намету NPМ-26, який був виготовлений на кошти, зібрані представниками української діаспори.

П'ятниця, 08 квітня 2016 07:54

В Словаччині розкажуть про Україну

28 квітня у словацькому місті Кошиці відкриється виставка «Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні», яку організовує український фонд культурних ініціатив «Ізоляція». Вона пройде в арт-центрі Tabačka Kulturfabrik.

«Нашого цвіту – по цілому світу!». За приблизними підрахунками, нині за межами України проживають 20 мільйонів етнічних українців. Є свідчення того, що після Революції гідності, після анексії Криму і окупації частини Донбасу з боку Російської Федерації у світі побільшало тих, хто почав називати себе українцем.

Це зазначив Президент України Петро Порошенко, який зустрівся з українською громадою в Токіо, перебуваючи в Японії з офіційним візитом.

Донецький суд Ростовської області РФ засудив українську льотчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч російських рублів.

Донецький суд Ростовської області РФ визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення.

 

Василь Сліпак - оперний співак, який мешкає у Франції. Коли російські війська розв'язали війну на Сході України, він взяв у руки зброю  у складі 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу.

Вже через два місяці українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти україніські водійські посвідчення на італійські без іспитів

З 15 по 17 березня 2016 року в Україні з візитом перебуває нідерландська економічна місія на чолі з міністром зовнішньої торгівлі і співробітництва цієї країни Ліліаною Плумен.

Туристичний сервіс Tripmydream став переможцем змагання Seedstars Summit 2016 Швейцарії серед тревел-стартапів.

В понеділок, 29 лютого 2016 року розпочався "український тиждень" в Європейському парламенті, який триватиме до 2 березня.

Світовий Конґрес Українців стверджує, що не має жодного сумніву, хто розпочав війну на Сході України 

Одна вулиця у Краснопіллі Сумської області тепер буде названа на честь виданих українських біатлоністок сестер Семеренко.

У Львівській обласній раді відбулася зустріч керівництва ради з лідером партії Демократи-66 голландського парламенту Олександром Пехтольдом та його колегами.

Три лікарі з Канади, які допомагають пораненим військовим-учасникам АТО у Головному військовому клінічному госпіталі в рамках спільної Канадсько-української акції, отримали нагороду з рук президента України.

30 січня відзначався День народження Вікіпедії. Цього року анлійська (найперша) відзначила своє 15-річчя, українськая - 12-річчя, а кримсько-татарська - 8-річчя. На честь Дня народження Вікіпедії було проведено Вікі-марафон.

Щорічно українськими вченими створюються тисячі винаходів. Одні відразу йдуть в життя, інші проходять важкий шлях допоки їх знайде заслужене визнання. Одні відкриття гучномовно вриваються у світ, інші стають лише маленькими кроками довгого процесу грандіозних змін у ньому. Та суть залишається єдиною: ми активно вносимо свій вклад у розвиток людства, і цим варто пишатись.

Ініціативна група киян закликає Комісію КМДА з питань найменувань рекомендувати, а депутатів Київської міської ради – проголосувати “за” перейменування бульвару Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела.

Уряд провінції Саскачеван вирішив вшанувати внесок громадян українського походження проголошенням 2016-го Роком Українців Саскачевану.

Команда Проекту підтримки протезування в Україні шукає трьох бійців, щовтратили на війні кінцівки, для протезування в рамках приїзду до Львова закордонних фахівців.

Профільний комітет парламенту затвердив нові назви першої сотні міст і сіл, які Рада невдовзі перейменує в рамках декомунізації.

Українська громада Канади обіцяє інформувати канадський істеблішмент щодо розвитку подій в Україні та активно лобіювати інтереси нашої країни.

Відкриття заплановане на перше півріччя 2016 року.

Лідери української діаспори у США стежитимуть, щоб підхід до України не змінився. Про це вони розповіли Голосу Америки, повідомляє gazeta.ua.

Уряд Канади в 2016-2021 роках виділить Україні 13,6 млн доларів для поліпшення двосторонніх торговельних відносин та розвитку підприємств малого та середнього бізнесу.

 

У своєму виступі перед комітетом з політичних питань і демократії ПАРЄ президент Світового конгресу українців Євген Чолій закликав міжнародне співтовариство надати Україні економічну допомогу.

Рівнем культури у своїх містах задоволений лише 21% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного всесвітньою мережею німецьких культурних центрів Гете-Інститутом.

За офіційними результати відбору до програми "Місто літератури ЮНЕСКО" статус міста літератури ЮНЕСКО здобуло місто Львів.

Цього року організатори просять повідомляти в які міста буде превезено Вифлеємський Вогонь Миру, щоб зробити відповідну карту.

Цього року організатори просять повідомляти в які міста буде превезено Вифлеємський Вогонь Миру, щоб зробити відповідну карту.

11 грудня, українці ОАЕ вперше взяли участь в благодійному різдвяному ярмарку в St. Joseph's Cathedral Abu Dhabi.

Понеділок, 14 грудня 2015 19:41

СКУ продовжить підтримувати Україну

5 грудня 2015 р. відбулась зустріч Координаційного комітету підтримки України Світового Конґресу Українців (СКУ) з  Головою Комітету Верховної Ради України в закордонних справах Ганною Гопко, і народним депутатом України Павлом Кишкарем.

Завдяки активістам української громади у Франції вдалося зупинити черговий інструмент російської пропаганди, який мав на меті виправдати анексію Криму Росією перед французьким глядачем.

На думку багатьох дослідників, українська мова є найдавнішою з живих слов’янських мов, а російська мова новіша й походить від української церковної мови (церковнослов’янської).

Кінокритики Лос-Анджелеса дали друге місце українській стрічці «Плем'я» в категорії «найкращий іноземний фільм».

Між українською і чеською столицями буде відновлено пряме залізничне сполучення.

У річницю початку Революції Гідності стартував проект "Україна. Гідність. Свобода. Креативність". Даний проект виходить за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Презентація проекту та інтерактивного сайту проекту, відбулася 30 листопада в Міністерстві закордонних справ України.

Разом гімнастки виграли 5 золотих та 5 срібних медалей

Понеділок, 23 листопада 2015 06:21

Другий конкурс хореографів "Балет-ФЕСТ 2016"

Запрошуємо вас прийняти участь у Другому конкурсі хореографів "БАЛЕТ-ФЕСТ 2016"

12 листопада 2015 року набув чинності закон, що дозволяє іноземцям служити в українській армії.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи

Навколо унікальної техніки ткацтва, відомої під назвою "серпанок" розгоратється справжній скандал, який може поставити під загрозу включення цієї унікальної української техніки до культурної псадщини ЮНЕСКО.

За повідомленням Ірини Геращенко,  народного депутата, голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, розміщеному на її сторінці у facebook, з дня на день очікується призначення екс-депутат Верховної Ради від БЮТ громадського діяча та політика Андрія Шевченка Послом України у Канаді

Вівторок, 08 вересня 2015 13:27

Новий український Рекорд Гіннесса!

5 вересня 2015 року у польському місті Красічин 250 юнаків та дівчат одночасно танцювали гопак.

Міністерство закордонних справ України закликає всіх небайдужих підтримати незаконно ув’язнених українців.

Середа, 26 серпня 2015 11:00

#‎FreeSentsov Ціна бути українцем

Північно-Кавказький військовий окружний суд в Ростові-на Дону оголосив вирок українському кінорежисерові Олегу Сенцову   і кримському активісту Олександру Кольченку, обвинувачених у Росії в «терактах» - 20 та 10 років ув'язнення.

Нагадаємо, що українські "кіборги" Костянтин Кузик, Тарас Мачалаба і Володимир Фещин зараз перебувають на відпочинку у Греції.

П'ятниця, 21 серпня 2015 07:47

"Кобзар" Т.Г. Шевченка у Китаї

У Китаї планують видати "Кобзар" Т.Г.Шевченка з ілюстраціями китайських авторів.

Нагадуємо, що у Словенії у м.Жалець та у м.Штаніель 19-22 серпня 2015 року відбуваються Дні української культури. Запрошуємо всіх долучитися!

Brand New Ukraine запрошує всіх українців Нідерландів відсвяткувати День незалежності України 22 серпня 2015 року з 16.00 Golfbaan Naarderbos, IJsselmeerweg 100, 1411 DL Naarden

Середа, 19 серпня 2015 11:55

Світле свято Яблучного спасу

19 серпня, православні та греко-католики відзначають одне з дванадцяти великих церковних свят – Преображення Господнє або Яблучний Спас.

Спільнота facebook London Euromaidan запрошує відсвяткувати День Незалежності у Лондоні 23 серпня о 14.30 біля памятника Св. Володимиру, 79 Holland Park, London W11 3SW

Вівторок, 18 серпня 2015 11:53

Українські діточки в Каталонії

Українці Каталонії організували відпочинок для українських діточок, батьки яких загинули, поранені або воюють на Сході України

Громада Української греко-католицької церкви міста Ляйпціґа з червня 2014 року допомогає українським воякам


Вівторок, 18 серпня 2015 09:11

"Криваві гроші фонду Franklin Templeton"

Фейсбук-товариство Euromaidan Press запрошує всіх долучитися до акції протесту проти дій приватного інвестиційного фонду Franklin Templton, який підозрюють у змові з В.Януковичем

Центр української культури і Конгрес українців Естонії запрошує усіх небадужих приєднатися до мітигну, який відбудеться у середу, 19 серпня 2015 року 3:00 pm - 4:00 pm in UTC+0

5 серпня 2015 року в урочищі Сандармох (Республіка Карелія) відбулися жалобні заходи в пам'ять жертв політичних репресій.

22 серпня 2015 року в Сакраменто, Каліфорнія, відбудеться четвертий показ брендового українського одягу ручної роботи від сучасних українських Ukrainian Fashion Show by UaModna

Чудова українська співачка Брія Блессінг у серпні розпочинає тур містами Північної Америки.

23-24 серпня 2015 року, з нагоди святкування Дня Незалежності України в Берліні заплановано проведення українського пікніка та святкового концерту.