У Будапешті гурт зі Львова виконав «Реквієм пам’яті за українцями, загиблими під час Голодомору 1932-1933 рр.»

Субота, 09 грудня 2017 14:11 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
У Будапешті гурт зі Львова виконав «Реквієм пам’яті за українцями, загиблими під час Голодомору 1932-1933 рр.» У Будапешті гурт зі Львова виконав «Реквієм пам’яті за українцями, загиблими під час Голодомору 1932-1933 рр.»

У Базилиці святого Іштвана у Будапешті гурт LeonVoci зі Львова виконав «Реквієм пам’яті за українцями, загиблими під час Голодомору 1932-1933 рр.»

szeged1 1Нещодавно угорські  поціновувачі вокального мистецтва мали нагоду насолоджуватися звучанням квартету тенорів зі Львова. Гурт LeonVoci (Голоси Лева або Голоси Львова) у складі Назара Тацишина, Андрія Стецького, Романа Чави та Ігоря Радванського вже не вперше приїздить з концертами до Угорщини, але цього разу їхні виступи були приурочені до відзначення важких історичних подій українського народу.

У супроводі гурту «Рококо»  виконали «Реквієм пам’яті загиблим українцям під час Голодомору 1932-1933 років». Месу, яка передувала концерту, спільно провели духовний наставник Базиліки святого Іштвана отець Доктор Аттіла Форкош та душпастир української Греко-Католицької Церкви в Угорщині – отець Дам’ян Габорій. У ході літургії вони розповіли пастві про мільйонні жертви, яких зазнали українці від рук сталінського режиму.

До гостей звернулись організатори дійства – Посол України в Угорській Республіці Любов Непоп та представник українців у Парламенті Угорщини Ярослава Хортяні. Після хвилини мовчання центральний храм Будапешту наповнився мелодіями українських та всесвітньовідомих творів: «Свіча» (М.Скорика), «Через поле широкеє» (Д. Котко), «Мій синьоокий янголе» (сестра Т. Юсипів), «Біля тополі» (Т. Чубай), «Гей, плине кача» (обробка В. Якимець), «Україно» (Т. Петриненко) тощо. А у фіналі пролунала знаменита молитва «Боже, великий єдиний» (М. Лисенко).

До речі, крім місцевих жителів та гостей міста концерт-реквієм відвідали 12 офіційних представництв іноземних держав в Угорщині. Також програму Реквієму мала можливість послухати й публіка з м. Сегед на півдні Угорщини. Неординарним було  місце виступу  –  у залах Музею Ференца Мора.

Натхненні тенори зачарували своїми голосами.  Слухачі з заплаканими очима та чистим серцем дякували співакам після концерту за «розказану історію», адже раніше ніхто не розповідав угорцям про трагедію українців так відверто…

Зазначимо, що концерти  квартету з великим успіхом відбулися у м. Ніредьгаза (в музичній школі ім. Шандора Вікара). На дійстві був присутній український консул в м. Ніредьгаза Аркадій Гупало. Почути голоси львів’ян  мали нагоду і громади міст Веспрем та Варпалота.szeged4 1

Організатори концертів вдячні за співпрацю місцевим самоврядуванням українців Угорщини міст Сегед (голова - Наталя Шойтош), Ніредьгаза (Юдіт Софілканич), Веспрем (Ірина Закар), Варпалота (Ярослава Сабо), Державному органу самоврядування українців Угорщини (Юрій Кравченко) та всім, хто долучився до цього проекту.