"Шпилясті кобзарі" розповіли про загрозу зникнення Стрітівського коледжу кобзарського мистецтв

Понеділок, 16 липня 2018 09:03 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Бандури Бандури

 Український відомий гурт бандуристів "Шпилясті кобзарі", який популяризує по світу українське музичне мистецтво, розповів про загрозу закриття Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва. Однією з причин є недостатня кількість вступників до школи.

Про це повідомляє  портал української діаспори "Стожари" з посиланням на повідомлення "Шпилястих кобзарів" на їх сторінці у Facebook.

"Друзі!
Можливо, ви чули новину стосовно закриття Стрітівського коледжу кобзарського мистецтва. Однією з причин є недостатня кількість вступників до школи.

Хочемо сказати, що роки навчання у цьому закладі подарували нам любов до української культури, до бандури. Звідти почалася історія нашого гурту.

Ми вирішили виконати для вас одну з пісень, яку співали у Стрітівці разом з ансамблем “Барви України”. Можливо, хтось із майбутніх вступників побачить це відео і зацікавиться бандурою, як це було свого часу з нами.

Необхідно всього 12 студентів для набору курсу, щоб коледж і далі випускав нових бандуристів та кобзарів. До речі, прийом документів триває до 25 липня. Деталі за лінком: www.kobzar.org.ua.

Якщо ви також прагнете зберегти єдиний в Україні заклад, де вчать грати на лірі, старосвітській бандурі, кобзі – поширте, будь ласка, це відео з хештегом #ПідтримайКобзарськийКоледж".

Згодом, "Шпилясті кобзарі" написали уточнення:

"Як ми з'ясували, інформація щодо закриття коледжу вірна лише частково. Заклад не закрито. Але є реальна загроза його зникнення, коли випустяться нинішні студенти старших курсів.

Давайте разом шукати шляхи для розвитку та популяризації коледжу. Долучайтеся до Підтримай Кобзарський Коледж – незабаром там з'явиться інформація щодо подальших кроків".

Директорка коледжу Світлана Колосовська у коментарі «Укрінформу» пояснила, що основна причина закриття – недобір: на перший курс цього року подали заяви всього дві особи. Всього, за її словами, у закладі навчається 21 студент, і таким чином вартість навчання для кожного з них виходить занадто високою.

Стрітівський коледж розташований у селі Стрітівка на Київщині. Він заснований 1989 року з ініціативи, зокрема, українських письменників Бориса Олійника та Олеся Бердника. Організаційно спочатку школа була структурним підрозділом Богуславського педучилища, а з 1997 року стала окремим навчальним закладом І рівня акредитації.